WEEST PARAAT

VOOR DE SPIEGEL

Uit het verslag van de „Committee of Investigation into the Decline in de Censusfigures, Londen. Over het ontbreken vaneen goed overdrachtsysteem zegt het rapport in het kort het volgende. Aan elke Groep dient een boek met overdrachtsformulieren door de Plaatselijke Afdeling te worden uitgereikt. Vertrekt een jongen naar elders, dan wordt een formulier in triplo uitgeschreven (carbondoordrukken). Eén ex. behoudt de leider van de Groep, één ex. wordt den jongen ter hand gesteld en één ex. wordt gezonden aan den D.C. van het district, waarheen de jongen vertrekt. Voor leiders gelde een zelfde regeling. De D.C. van het district, waar de vertrekkende leider zich gaat vestigen, dient hem zo spoedig mogelijk eens op te zoeken en moet trachten de diensten van dezen leider voor zijn district te verkrijgen. * * * De maatregelen, welke in het rapport worden voorgesteld om de aanstelling en handhaving van onbekwame en/of ongeschikte leiders zoveel mogelijk te voorkomen, zijn hier voor het merendeel reeds bekend en ingevoerd. Met nadruk wordt gewezen op de wenselijkheid, dat de D.C. vrij moet zijn een voordracht van het afd.bestuur voor de aanstelling vaneen leider, te kunnen verwerpen. Dat de D.C. persoonlijk met voorgestelde leiders kennis moet maken, iets van hun werk inde practijk moet zien, op de hoogte moet worden gesteld als een volwassene ineen Groep op proef komt, de proeftijd van 3 maanden moet handhaven en deze drie maanden moet gebruiken om zich van de geschiktheid van den candidaat te overtuigen, zodat deze proeftijd zin heeft en geen waardeloze formaliteit

wordt. Ook wordt een proeftijd voor Commissarissen voorgesteld. Voorts wordt er op gewezen, dat de Commissaris zijn volmacht krijgt voor de tijd van één jaar, en dat het geen vanzelfsprekende zaak moet zijn, dat die volmacht altijd maar stilzwijgend wordt vernieuwd. * , * * Het verslag dringt aan op een betere organisatie van de voorlichting van het publiek door middel van de pers. Voorgesteld wordt dat in ieder District of in iedere Plaatsslijke Afdeling ernstig wordt gezocht naar iemand, die in staat is dit belangrijke werk te doen doordat hij op de hoogte is zowel van de Beweging als van de juiste wijze, om persberichten op te stellen. Deze vertegenwoordiger moet geïntroduceerd zijn bij de redacties der plaatselijke bladen en met hen een afspraak maken, op welke wijze het nieuws zal worden doorgegeven, of hij bv. een vaste padvinderskolom zal vullen of occasioneel nieuwsberichten zal inzenden. Wij tekenen hier bij aan, dat alle persberichten vaneen district of afdeling over dezen vertegenwoordiger dienen te lopen en niet alle leiders of wie ook maar vrij zijn, inde kranten te schrijven. Verkeerde of onnozele .slecht gestelde of afbrekende artikelen zijn erger dan geen artikelen. Bij belangrijke gebeurtenissen kan hij, als de bladen zich door hun eigen verslaggevers laten vertegenwoordigen, deze verslaggevers behulpzaam zijn door inlichtingen en voorlichtingen. In ieder geval is het verkeerd dat, zoals thans het geval is, de persvoorlichting maar aan het toeval wordt overgelaten.