met ©en begin aantal van 50 leden. Leider is de heer R. van Gelder. Voorts dat padvinder Aat v.d. Polder van de Dordtsche Troep op 8 Juli terug kwam van het door den Troep gehouden examen zwemmer en redder en meteen een kind redde uit de Voorstraatshaven bij dé Wijnbrug, een jongetje van 8 jaar. Ben toeschouwer wilde Aat beloonen, maarde padvinder gaf hem het adres van den troeppenningmeester en smeerde ’m naar huls. Aat v.d. Polder werd een kranige „mijnheer v.d. Polder, thans directeur vaneen groote fabriek. Een ander berichtje herinnert ons aan het bestaan in die jaren vaneen emaille padvindersschildje, dat padvinders aan hun deurpost mochten bevestigen. Broeder padvinders of anderen die hulp noodig hadden, konden op deze wijze zien waar een padvinder woonde. Cfa^ondkaldsusankan Gehard zijn beteekent niet alleen gehard zijn tegen de koude, zooals sommigen meenen. Volstrekt niet. Gehard moet je ook zijn tegen warmte, tegen vermoeienissen, tegen de invloeden van het weer en 00k.... tegen dorst. Niet dadelijk maar ’n kogelflesjie weet je het nog? Al wat inde frissche buitenlucht kan worden gedaan, moet daar verricht worden; de kamer dient alleen voor zoover ze niet te vermijden is. Je kunt dus bulten niet alleen spelen! Je kunt er ook lezen, je lessen leeren, schrijven, huiswerk maken. Wat reinheid betreft moet je bedenken, dat hij, die ’s morgens alleen zijn handen en zijn gezicht wascht, niet op den naam van zindelijk aanspraak kan maken. Wasch dagelijks je heele corpus met koud water en daarna flink afdrogen.

blieft niet om elf uur naar bed en om acht uur op. Neen, vroeg naar bed en vroeg op, b.v. 9 uur naar bed en 6 uur op. Bovendien zijnde morgenuren veel lekkerder om te werken dan ’s avonds. Als je tot ’s avonds 9 uur hebt gewerkt zijn je hersens knapjes moe en zeggen ze: „Baas, doe ’t zelf”; tob je nog langer door, dan slaap je niet lekker verkwikkend en sta je met een moe en mat gevoel op. (MAK v. WAAY in „De Padvinder” van November 1915.) * * * Ben volgende maal vervolgen we onze speurtocht door de oude Jaargangen.

IS HET ERNST MET DE BELOFTE? (Vervolg van blz. 2J/1) •leger aan ! Dit kan, de grootste revolutie van alle tijden worden ! Mits we bij ons zelf beginnen ! Ben geestelijke, en een daaruit voortvloeiende wereldlijke revolutie, zonder wapenen, die dooden! Een revolutie, die een nieuwe wereld brengt' Ben nieuwe wereld, van- en door God! Idealisme ? ? De werkelijkheid bewijst het tegendeel ! En nu ? Laten we niet stilzitten, en denken; „Ja, dat Is toch wel waar” en: „Dat is wel a,ardlg”, want dan bereiken we NIETS ! Schrijf naar iemand, die dit nieuwe leven heeft, of ga naar hem toe, hij wil je helpen ! God, ons heclc leven, Willen wij U geven! Een nieuwe wereld ? Wij zijn PARAAT ! Tooropstraat 10, Arnhem.

Welkom nieuweling A / >,/ Kaam : Pieter Jan Roëll (Hopman De Koningr Groep). Breda : Gerrit Blokhuis, Frans v. cl. Broek (Baronie Gr.) Gorkiini: Hugo Timmers, Jan van Koldam (Loevestein Groep). Ti el : R. van Veenendaal, A. Visser, ~De Ba'touwsche Padvinders”. Opgraven moeten uiterlijk de, le van de maand in het bezit zijn van de Redactie: Reinkenstraat 14 a, Den Haag:. Duidelijk vermelden naam, adres, datum van installatie en Troep. Wij zenden den nieuw-g:einstalleerden dan onze g-elukwenschen. een ex, van ..De Verkenner” waarin hun naam voorkomt en de Padvinderswet op karton. Onduidelijk geschreven of onvolledigre opgaven worden terzijde gelegd, De opgaven moeten geschieden op een afzonderlijk vel pap ier en niet bij afdeelingsberichten. in correspondentie enz.