delijk reglement door de vergadering goedgekeurd. Na afloop van het gebruikelijke diner vertoonde de heer Mallieux van de Club Alpin Beige een prachtige film over het klimmen in de Maasrotsen.

Het verheugt mij U te kunnen mededelen dat de Vereniging de grote eer is te beurt gevallen door het toetreden als adspirantleden van H.K.H. de Prinsessen Beatrix en Irene. Hierdoor zijn zij de eerste leden van een nieuwe categorie, die in de voorgestelde statuten wordt genoemd.

Verscheidene bestuursleden met hun dames betrokken de „Pickelerewacht” bij de uitgang van de kerk, waar het huwelijk van onze leden, de heer Tom de Booij en Mej. Strumphler, werd ingezegend.

Van Mevr. de Bruyn-v. d. Leeuw ontvingen wij het blijde bericht dat wijlen haar man, de heer Is. de Bruyn, ƒ 10.000, aan de vereniging had gelegateerd. Wij zijn ons overleden erelid zeer dankbaar voor dit vorstelijk geschenk !

De Oesterreichische Puristen Club stond onze leden dezelfde rechten toe in zijn hutten als zijn leden die genieten, en evenzo heeft de Oesterreichische Alpen Klub aan onze leden, dit toegestaan in zijn hut van de Cross Clockner, nl. de Erzherzog Johann Hütte op de Adlersruhe. Wij zijn deze alpenclubs hiervoor grote dank verschuldigd.

Helaas mochten alle pogingen om gelijke rechten voor onze leden te verkrijgen bij de Oe.A.V. nog niet met succes worden bekroond.

De schrijver van dit verslag vertegenwoordigde dit jaar de vereniging bij de Union Internationale des Associations d'Alpinistes, waarvan de vergadering te Crenoble werd gehouden, alwaar de C.A.F. als gastvrouw optrad. Enkele fraaie en interessante excursies en demonstraties van het redden van gewonden in de bergen vormden de omlijsting van deze bijeenkomst.

De najaarsreünie werd wederom te Utrecht gehouden en was een daverend succes. Ruim 100 leden namen hieraan deel. Verschillende ervaringen, in de afgelopen zomer, de een meer, de ander minder interessant, werden na de maaltijd openbaar

gemaakt. Zeer verblijdend was het toen van de voorzitter te vernemen dat het lOOOste lid tot de vereniging was toegetreden.

Onze betrekkingen met de Sektion Holland van de Oe.A.V. waren van formele aard, die met de buitenlandse alpenclubs zeer goed te noemen. Een door ons op prijs gestelde samenwerking met de Pullman club en de Ned. Ski Vereniging kwam tot stand. j

De heer Bierens de Haan trad als voorzitter uit de redactie van de Berggids; zijn plaats werd ingenomen door de heer M. W. Jolles.

Rest mij nog U de veranderingen in de ledenlijst te openbaren:

Op 1 Jan. 1954 bedroeg het ledental 658 (zonder de stud.leden) Gedurende 1954 hebben bedankt 23

Overleden in 1954 3 26

blijft 632

In 1954 traden toe 104

dit wordt 736

Wat de studenten betreft het volgende :

D.S.A.C. 54 L.S.A.C. 72 A.S.A.C. 25

A.V.S.A.C. ? L.M.S.A.C. 42 U.S.A.C. 46 239 Totaal 975

Met de A.V.S.A.C.-leden die onbekend wensen te blijven hebben wij dus ruim 1000 leden !

In 1953 waren er 108 nieuwe leden en bedankten er 22; in 1954 104 nieuwe leden en bedankten er 23; aanmeldingen en bedanken blijken dus constant maar het ledental is flink groeiende. Dit is verheugend en een bewijs, dat het zomeralpinisme steeds weer meer vat op de jeugd krijgt. Dit is het resultaat van het vele werk, dat het bestuur door het organiseren van de jaarlijkse cursussen doet, maar daarnaast dient zeker een woord van hulde te worden gebracht aan de goede, ervaren en psychisch bekwame leiders en leidsters van de verschillende cursussen en aan het opgewekte leven in de diverse Alpinisten