„DE GROENE AMSTERDAMMER”, Sept. 1955.

Kleine Krant Vissekom: over het mooie warme zomerweer; „Bent U deze zomer nog van de graat gevallen?”

„LA MONTAGNE” (G.A.F.), Oct. 1955. M akalu-nummer

a. Makalu Montagne heureuse Jean Franco

b. Le Sommet Lionel Terray

c. I’Oxygène Jean Couzy d. I’Acclimatement Lafras en Rivolier

e. Himalaya de I’Aran Pierre Bordes recherches géologiques

De eerste titel Makalu, montagne heureuse geeft aan, dat er voor de journalist niet veel aan was; geen ongelukken, geen bevriezingen, niets. Men had dank zij het mooie weer en de grote ervaring de zaak min of meer in de hand. Opvallend is het grote verschil met de Annapurna expeditie, 5 jaar geleden.

ALPINE KRONIEK.

Noordwand van de Triolet. 9e bestijging door Tom de Booy en Lionel Terray. Vanuit de hut 7/4 uur.

Verenig ingsnieuws Najaarsreünie 1933

Op 29 October j.l. werd de Najaarsreünie van onze Alpenvereniging gehouden in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht.

Aan de gebruikelijke maaltijd ging ditmaal een algemene ledenvergadering vooraf. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de Deutsche Alpen Verein aan de K.N.A.V. dezelfde rechten in zijn hutten heeft aangeboden als de eigen leden genieten. Dit aantrekkelijke aanbod heeft des te groter waarde, omdat het merendeel dezer hutten in Oostenrijk is gelegen. Wel is waar zijn ze na de oorlog aan de Oesterreichische Alpenverein vervallen maar na de laatste besprekingen tussen D.A.V. en Oe.A.V. ziet het er naar uit, dat zij aan de oorspronkelijke stichter zullen worden teruggegeven. Het aanbod houdt dus o.a. in dat onze leden bij aanvaarden van dit vriendschappelijk aanbod vermoedelijk in zeer veel Oostenrijkse hutten de z.g. „gelijke rechten” zullen krijgen.

Hoewel kort na de oorlog eveneens in een ledenvergadering was besloten de betrekkingen met de D.A.V. niet weer aan te knopen, waren nu bestuur en leden van mening, dat dit gastvrije gebaar met vreugde kan worden begroet. Slechts één lid maakte bezwaar, maar hij gaf tevens te kennen, hiermede niet tegen de algemene stemming te willen ageren, zodat het

bestuur door de algemeene vergadering gemachtigd werd de vriendschappelijke betrekkingen met deze zustervereniging aan te knopen en hun fraaie aanbod in dankbaarheid te aanvaarden.

Onder de overige punten die ter sprake kwamen moeten in de eerste plaats genoemd worden de woorden, die de Voorzitter wijdde aan ons erelid Dr P. C. Visser, de ontdekkingsreiziger, groot alpinist en vriend onzer vereniging, die ons helaas door de dood is ontvallen. Bovendien werd hierbij vermeld, dat, ter blijvende herinnering aan wijlen haar echtgenoot. Mevrouw Visser-de Graeff een bedrag van ƒ 2000. ter beschikking van de vereniging heeft gesteld.

De Voorzitter memoreerde de cursussen en tochten, die in verenigingsverband deze zomer zijn gehouden. Hij wijdde enige woorden aan de problemen, die ontstaan zijn bij het vervaardigen van de kalender en wekte nogmaals op tot het inzenden van mooie foto’s. Bovendien werd besloten een bedrag van ƒ 100.— ter beschikking te stellen van het foto-archief voor het vervaardigen van nieuwe lantaarnplaatjes en hierbij zo veel mogelijk op de kleurendia’s over te gaan.

Een voorstel om een nieuwe ledenlijst te doen uitkomen werd aangenmen.

De penningmeester moest helaas vermeliden, dat één der leden wegens wanbetaling geroyeerd moest worden.

Voorts werd bekend gemaakt dat er naar gestreefd zou worden om het jaardiner in