Albert I en Grands Mulets wordt op deze wijze getransporteerd.

Alpine kroniek. De hoogste berg van China, de Minya Konka (7590 m) is voor de tweede maal bestegen en wei door een Chinese expeditie. In 1932 werd hij reeds beklommen door twee Amerikanen. J-F-S.

Verenigingsnieuws

UNION INTERNATIONALE DES ASSOCIATIONS d'ALPINISME

De algemene vergadering, begin oktober 1957 in Trento gehouden, besloot een drie-maandelijks bulletin uit te geven, waarvan de nummers 1 en 2 zijn verschenen. Het ligt in de bedoeling in elk nummer een beschouwing te wijden aan één van de onderwerpen, met welke de verschillende commissies van de U.I.A.A. zich bezig houden. Het „Bulletin trimestriel” no. 1 bevat een artikel over „Jeunesse et Alpinisme", dat in al zijn beknoptheid op voortreffelijke wijze het probleem kenschetst. No. 2 bevat een artikel getiteld: Mission et organisation du service de sauvetage et de recherches de l’aéronautique civile". Het blad zal door het secretariaat van onze vereniging aan belangstellenden gaarne ter inzage worden gezonden.

7e INTERNATIONALE FILMFESTIVAL TE TRENTO

Van 6-12 oktober 1958 wordt wederom te Trento, Italië het 7e Internationale Filmfestival gehouden. Folders met het reglement van de filmwedstrijd en inschrijfformulieren zijn bij het secretariaat verkrijgbaar.

CLUB ALPINO ITALIANO

Wegens verschillende omstandigheden breng ik pas nu verslag uit van mijn vertegenwoordiging in de Jaarvergadering van de C.A.I. in 1957.

De C.A.I. hield haar 69-ste jaarvergadering van 18 tot en met 25 mei 1957 te Palermo. Ik was door het hoofdbestuur van de C.A.I. uitgenodigd de K.N.A.V. aldaar te vertegenwoordigen en gelijk elk jaar nam ik deze uitnodiging met beide handen aan, daar Sicilië voor mij een onbekend eiland was.

Op 18 mei kwamen wij in Palermo aan. Om 5 uur n.m. had de grote vergadering in het stadhuis plaats onder leiding van de president van de C.A.1., Dr. G. Ardenti Morini. Er waren ca. 400 leden aanwezig uit alle delen van Italië en vele autoriteiten van Sicilië. Verder waren de U.1.A.A., de S.A.C. en de D.A.V. vertegenwoordigd.

Het prettige van deze jaarlijkse samenkomsten is voor de buitenlandse vertegenwoordigers dat men in een paar uur van het officiële gedeelte af is. Men houdt zijn toespraak namens zijn alpenvereniging, dan volgt een ongedwongen diner en de volgende dag begint een reis per autobus, een week lang, in dit geval, langs alle belangrijke kustplaatsen van Sicilië en naar de bergen in het binnenland.

Het was dit jaar weer een onvergetelijke reis, goed georganiseerd door de president van de Sektie Palermo, de heer Rovella. Deze sektie trad als gastvrouw op en de Italianen waren hartelijk en gastvrij als altijd. Een tocht naar de Etna, wiens kruin met sneeuw was bedekt, stond natuurlijk ook op het programma.

Sicilië is een prachtig en heerlijk bergeiland, waarvan wij onder de perfecte leiding van de sektie Palermo van de C.A.I. een zeer goede indruk hebben gekregen. Zelfs brachten wij een bezoek aan de zeer vulkanische Liparische eilanden. Het is echter een week lang elke dag om 6 uur reveille geblazen en om 7 uur vertrek uit de plaats van overnachting, maar men ziet dan ook veel.

De toet eindigde na zeven dagen in Messina, waar wij hartelijk afscheid namen van onze Italiaanse gastheren, vrienden en buitenlandse vertegenwoordigers. ledereen ging weer naar huis, behalve wij die nog een negen dagen in Toarmina aan de oostkust gingen uitblazen. Daar in dat verrukkelijke oord hebben wij nog enige mooie bergwandelingen gemaakt.

Wederom een woord van grote dank aan het bestuur van de C.A.I. J. S. SCHIPPERS

RECTIFICATIE

In ’t Mededelingenblad van april 1958 zijn de door Gebr. Schröder & Dupont’s Boekhandel verleende kortingen helaas verkeerd vermeld. De juiste bedragen zijn als volgt;

Alpenvereinskarten: Leden van de K.N.A.V. genieten 25 % korting op de D.M.-prijzen (incl. onkosten), omgerekend tegen ƒ 1.14 per D.M.

S.A.C.-Gidsen: Leden van de S.A.C. krijgen 10 % korting op de voor Nederland geldende prijzen (ƒ 1.01 a ƒ 1.05 per Zw. Fr.).

OUDE NUMMERS BERGGIDS

Het verzoek tot beschikbaarstellen van een aantal oude nummers van „De Berggids” ten behoeve van het secretariaat heeft tot resultaat gehad dat de meeste lacunes thans gevuld zijn. De gevers worden ook hier hartelijk bedankt voor hun medewerking.

Momenteel ontbreken nog: 1934, no. 10 (2x) en 1948, december (lx). De secretaris herhaalt hiermede het beroep op de leden eens na te willen gaan of zij deze nummers kunnen missen.

BERGSPORTSCHOLEN

Behalve van de in het Mededelingenblad, april 1958 genoemde bergsportscholen te Klosters en de Villars-Chésières heeft het secretariaat thans ook de programma’s ontvangen van:

Sweizerische Bergsteigerschule Rosenlaui; Leitung Arnold Glatthard, Bergführer.

Ecole d’Alpinisme, Arolla; Direction Alphonse Vuignier, Guide (Les Haudères, Valais).

Prospecti en verdere inlichtingen bij het secretariaat en direct bij de genoemde adressen.

AMSTERDAMSE ALPINISTENKRING

De laatste bijeenkomst van dit seizoen zal een speciaal karakter dragen. Voor hen, die niet aanwezig waren op de kringavond in mei, laten wij hier het programma volgen:

Op zaterdag 7 juni a.s. om ca. 15.30 uur samenkomst aan de haven van Durgerdam. Vanhier vertrek per botter(s) naar het eiland Pampus (ongeveer 1 uur varen) alwaar enige uren klauterend zullen worden doorgebracht. Terug in Durgerdam te ca. 21 uur. Bergsportuitrusting, gevulde proviandzak en veldfles meenemen.

De overtocht per botter kost ƒ 1.50 per persoon. Zij, die niet per auto komen, kunnen met de Enhabobus gaan, die om 15.30 uur van het Tolhuis (overkant Y) vertrekt en tegen vieren aan de haven van Durgerdam aankomt.

Opgave zo spoedig mogelijk doch in ieder geval vóór 5 juni aan Dr. F. Kuipers, Gerard Terborgstraat 38, Amsterdam-Zuid, tel. 718863.