B. Hohtaligrat en Stockhom. Van af den Gornergrat resp. in I en 2 uren. Uitzicht nog omvangrijker dan van den Gornergrat.

Zie biz. 44.

Bétempshütte aan den voet van den Monte Rosa. Via Riffelberg in a 5 uren. Duur der gletscherwandeling I uur.

Gornergletscher via Riffelalp, te verbinden met den tocht naar Schwarzsee.

H'órnli. Vanaf Schwarzsee in i uur. Prachtig uitzicht op den Matterhorn.

Zie blz. 21.

Matter kor nkütte. Vanaf Schwarzsee in 2 a 2| uur.

H'óhbalm van af Pension Edelweiss in 2 uren. Zeer mooi panorama. Prachtig uitzicht op den Matterhorn.

C. Breithorn (4171 M.) Met het oog op het omvangrijke uitzicht zéér aan te bevelen. Overnachten in Gandegg of Theodulhütte. Vanaf de Gandegghütte a 4 uren; van af de Theodulhütte 25 a 3 uren.

Cima di Jazzi (3818 M.) Uitzichtsberg. Van af Riffelhaus 5 uren. Uitsluitend sneeuw- en ijstocht.

Mettelhorn (3410 M.) Uitzichtsberg. Vanaf Trifthotel in 3 uren.

Zie blz. 231.

Unter Gat)elhorn (3398 M.) Langs de gewone route van af Zermatt in 4I a 5 uren. Sneeuwcouloir, daarna gemakkelijk rotsklauteren tot den top. Van af het Trifthotel is de bestijging iets moeilijker, doch animeerender.

Riffelhorn (2931 M.) Oefeningsberg. Gewone route van af Riffelberg in i uur, gemakkelijke klauterpartij. De bestijging door het Gletschercouloir (van af den Gornergletscher) is als klauteroefening zéér aan te bevelen. De bestijging door het Matterhorncouloir is zéér moeilijk en slechts door geoefende alpinisten te doen. Aan de bestijging van beide couloirs kan men een