wandelaar tot een zitje noodend, terwijl ver weg de Alpenhoorn klaagde over de nog leege wegen. En om het plaatsje heen, lagen de bergen in licht-sprankeling, overkoepeld door een hemel, waarin geen wolkje het smettelooze blauw onderbrak. Met wonderbare pracht overstraalde de zon lederen morgen het Oberland, drong ze het nachtduister weg van de bergtoppen, weg uit het dal en lederen avond weer, zonk ze aditer den Mannlichen, pinkten de sterre-vonkjes te voorschijn, glansden op, tot eindelijk het nachtelijk uitspansel in zijn sprookjesachtigen schijn, straalde over het bleek-blauw van gletschers en sneeuwvelden, over het grauw-zwart van de bergen, die het dal omsloten.

Zóó verwachtte Grindelwald zijn toeristen, zoo vonden Knottenbelt en ik het, toen wij er binnenstapten na een mooie, maar warme wandeling van den KI. Scheidegg, méér nog, na een mooie maar warme wandeling van Lauterbrunnen, via het Rottal en den Jungfrau-top, om ,er te herstellen van de vermoeienissen en beproevingen van snik-hitte en weeke sneeuw. Al luierertde oip de veranda van het kleine, maar alleszins aanbevelenswaardige hotel Beausite, wilden we onzen geest tot rust doen komen, al het voorgevallene eens rangschikken in ons geheugen, al de indrukken die in onnoemelijk aantal en in vlugge opvolging ons hadden bestormd, naar behooren verwerken, om onderwijl weer te voelen opkomen dat heimelijk en heerlijk verlangen naar de bergen, zich zelf wijs makend, dat 11 u de sneeuw wel niet meer zoo week en dat n u de zonne warmte wel niet meer zoo intens zou zijn.

Als de menschen spreken over het genot van het alpinisme, dan spreken ze bijna altijd over bergbestijgingen, over passionneerende klauterpartijen, en gletschertochten, over het huttenleven, kortom laten we zeggen over genietingen boven de twee- of drieduizend meter, omdat men nu eenmaal niet gaarne rept over tijden van niets doen, al is het dan ook in de vacantie. En toch, wat zijn die dagen heerlijk, wat zijn ze vol charme;, juist na een inspannenden bergtocht, wat vormen ze een niet te onderschatten onderdeel van het alpinisme. Zou het ook daarom zijn, dat ik liever het woord alpinisme dan alpens port gebruik ?