kookte slechte havermout”. Bij de Schreckhorn-beschrijving zie ik niets staan, ik neem dus maar aan dat ik mijn geschokte reputatie in de Schwarzegg-hut weer heb hersteld.

Vertrek uit de hut om 2.35.

Het was een stikdonkere nacht. Zwarte wolken-bollen dreven langs een nog zwarteren hemel, als had een reus zijn pijp aan gepuft.

Amatter’s lantaarn-schijnsel maakte het wereldje klein om ons: alleen wat rotsblokken, die zich schenen te vervormen, onder de voortdurende schaduw-wisseling; daaromheen de volmaakte duisternis, die ons omsloten hield. Alleen achter ons het zwaaiende licht van de tweede partij. Binnen weinige minuten was het Kastenstein-Firn bereikt en over de vrij steile, hard-bevroren sneeuwkorst stegen wij oostwaarts omhoog in de richting van de verst vooruitstekende rots-uitloopers van den Schreckhom (punt 2788 Siegfr.-Karte). Wij draaiden er omheen naar links en wij stonden aan den voet van het Grosse Couloir. Toen Amatter ter zijde trad, zag ik het omhoog rijzen in de zwarte rotswanden tot het zich in het duister van den nacht verloor. Bij maan-verlichting ziet men van hier den Schreckhorn-top recht boven het Couloir liggen.

Wij bonden ons aan; Amatter schoof de kaars wat omheeg in de lantaarn, gooide een paar slingers touw om zijn schouders, schokte den zwaren rugzak recht en toen begon de tocht door het s teeds steiler wordende couloir en met nimmer falende regelmaat stampte hij met zijn zware bergschoenen door de bevroren sneeuwkorst. Wij klommen eerst vertikaal, toen in korte zig-zaggen dicht langs den (orografisch) rechter wand. Het tempo was flink; het bloed stroomde sneller en verjoeg de laatste slaap-loomheid uit het lichaam. Je voelde, dat je den Schreckhom besteeg.

Het is niet zooals vaak bij andere bestijgingen een eindelooze wandeling voor het bergmassief begint, geen lange boemel over geröll of sneeuw, op en af, waarbij de beenen mechanisch bewegen, de geest nog slaapt of droomt, soms heel ergens anders zit. De Schreckhom boeit je dadelijk, fascineert je, eischt van af de eerste passen de aandacht op voor zich zelf, voor zich zelf alléén.