of Engelberg? Make-up in de bergen of niet? Huidverzorging onder de koesterende winterzon of bij verschroeiende hitte op de gletschers. Maar er zijn meer onderwerpen als deze.

De redactie zou gaarne een nieuwe rubriek onder de titel ~Voor de vrouw” in de Bergvriend willen opnemen. Ons vrouwelijk redactielid zou deze zeker kunnen verzorgen, maar zij is reeds overbelast. Niet alleen levert zij regelmatig bijdragen, maar de illustratieve tekeningen zijn van haar vaardige tekenstift en dan rust nog de hele „opmaak” van ieder nummer op haar jonge schouders.

We zoeken dus iemand, die een pen kan hanteren en gezellig en deskundig onderwerpen als boven aangestipt wil en kan behandelen. Schrikt U vooral niet, dames. U behoeft niet te kunnen schrijven als een Mevrouw Székely-Lulofs of Ina Boudier-Bakker. Maar, we zeggen het zo dikwijls, schrijven kan iedereen, mit hij of zij zich slechts rekenschap wil geven van wat men wil gaan vertellen.

We kunnen deze rubriek aan één vrouwelijk lid opdragen of, en dat is misschien nog aardiger, meerdere dames aan het woord laten.

Ons blad moet zijn een product van onze leden voor onze leden. Wie Uwer heeft interesse, tijd en lust, zij schrijve, liefst met een aardige bijdrage, aan

DE REDACTIE

BOEKBESPREKING

Helsinki 1952. Leo Pagano. Uitg. „Het Spectrum”, Utrecht. In glastic omslag ƒ 1.25.

De Olympische Zomerspelen en het rumoer daaromheen zijn nog maar nauwelijks door de daverende dingen van iedere dag terzijde gedrongen of reeds verschijnt bovenstaand boekje, dat welhaast in Zatapek-tempo geschreven moet zijn. Wie Leo Pagano is behoeven we niet meer te onthullen. Zijn radio-reportages van sportgebeurtenissen vinden algemeen waardering. Het verhaal van de Helsinki-dagen is door de auteur in een dynamische verteltrant neergeschreven en zo boeiend, dat men, eenmaal aan het eerste hoofdstuk, dat de reis naar Finland bevat, begonnen, het eerst ter zijde legt wanneer de laatste bladzijde is verslonden. Pagano richt zijn schijnwerpers niet alleen binnen de muren van het stadion, maar ook daarbuiten en vertelt allerlei interessante zaken die iedere sportvriend, dus ook onze lezers, zullen interesseren. Een vlot boekje dat we een goed debiet voorspeilen B. B.

ALPENKLANKEN

29 DAGEN BEDOLVEN

In het Gadmental, kanton Bern, hoorden enige landarbeiders zachtjes blaffen onder een hoge sneeuwlaag. Bij het weggraven van de sneeuw vonden zij 2 meter diep, een hond die 29 dagen onder een lawine bedolven bad gelegen. Het dier was niet gewond, maar zó uitgeput, dat hij zich niet meer kon bewegen.

DE VADER VAN LUIS TRENKER OVERLEDEN

Op 1 Febr. 1952 overleed op 90-jarige leeftijd te St. Ulrich in Gröden, Jacob Trenker.

In München leerde hij kerkelijke interieuren schilderen, hij huwde met Karolina, dochter van de beeldhouwer Ferdinand Demess. Jacob Trenker was in zijn jonge jaren een enthousiast lid van de Alpenverein; hij besteeg alle toppen van de Ötztaler en Stubaier Alpen en de Dolomiten.

Dank zij de goede zorgen van zijn beroemde zoon Luis, heeft Jacob Trenker een rustige en gelukkige levensavond genoten.

DE DUITSE HIMALAYA EXPEDITIE UITGESTELD

De expeditie onder leiding van Rudolf Peters zal een of twee jaar uitgesteld moeten worden. Niet alleen wegens geldgebrek, maar ook om de onmogelijkheid dat er drie expedities tegelijk een Engelse en Zwitserse expeditie hebben voor 1952 op dit gebied reeds beslag gelegd in hetzelfde Nepaldal, aan de zuidzijde van de Tschomo-Lungma (Mt. Everest) opereren. Bovendien bracht men het aantal deelnemers van 2 op 5; en voor deze laatste 3 verkreeg men nog geen verblijfsvergunning in Nepal. De berichtgeefster vraagt zich af of het niet beter ware geweest met een kleine expeditie er op uit te trekken, en een ander doel te kiezen, omdat er een groot aantal dalen en zevenduizenders nog ie exploreren zijn.

Overigens bereikte men tot nu toe in de Himalaya betere resultaten met kleine bewegelijke expedities en alles zou beter zijn geweest dan uitstellen.

Voorts is men van mening dat het de allerhoogste tijd wordt weer Oostenrijkse alpinisten in te schakelen in de strijd om de bergreuzen der wereld.