harde sneeuw, waarin wij met de schoenen treden schoppen. Toch hoeft de Pickel er niet aan te pas te komen, want „blankes blaues Eis" (zoals wij dat op de Wildspitze een week tevoren aantroffen), is niet te zien.

Geheel langs de graat loopt gezellig het spoor van een haasje; op zoek geweest naar kruimeltjes brood, achtergelaten door een vorige groep alpinisten?

Het laatste stuk vóór de top moeten wij weer echt klauteren, op handen en voeten. Hijgend en puffend staan wij dan op de top! Groot is onze voldoening, want het stralende weer is niet geweken en wij kunnen nu een meer dan prachtig uitzicht genieten.

kijken tot ver in Oostenrijk! Beneden liggen de lentedalen groen en heel ver zien wij de Gurglergletscher glinsteren, machtig steekt de Wildspitze boven alle andere toppen uit daar waren wij een week geleden, doch Tyrol's hoogste berg hulde zich toen in een dikke nevel zodat wij vanaf dit punt geen enkel uitzicht hadden en zo gauw mogelijk weer afdaalden.

Des te meer waarderen wij nu deze prachtige dag en wij blijven dan ook zo lang mogelijk boven om dit heerlijk panorama te bewonderen.

Als het te koud begint te worden schrijven wij trots onze namen in het Gipfelbuch, de Schnapps gaat van mond tot mond en dan dalen wij af, voorzichtig onze zelfgemaakte treden terugzoekend, tot aan het Skidepot.

Na een korte rust dalen wij nu af over de Sulzenauferner, die wij oversteken en vervolgens skiën wij via de Lange Pfaffennieder (2935 m.) dwars over de Fernauferner. Een meer dan prachtige afdaling over de gletscher: Pulverschnee en een stralende zon in staalblauwe hemel. Juichend stuiven wij in grote bogen naar omlaag! Wij gaan verder terug langs dezelfde route als de bestijging, want wij willen morgen de Schaufelspitze (3333 m.) op, die wij ook vanuit de Dresdnerhütte zullen bestijgen. Tegen zes uur zijn wij weer terug; sokken worden rond de kachel gehangen, ski-schoenen worden vervangen door pantoffels en een grote kan thee verschijnt op tafel.

Nu worden kaarten geschreven en dagboekjes bijgewerkt; na het avondeten, dat in de hutten zeer overvloedig en goed is, bestuderen wij de route voor de volgende dag, lezen wat of doen spelletjes en om negen uur liggen wij allen in bed, want morgen om 5 uur réveille!

October 1952.

MIMI DRESDEN