Wij zoeken dus een vijftal toegewijde leden, hetzij man, hetzij vrouw, met grote liefde voor de bergen, met kennis van zaken het alpinisme betreffende, met enthousiasme voor onze Sektion, met wat vrije tijd en met wat goede wil beschikken zeer velen daarover om ons behulpzaam te zijn in boven aangegeven zin. Indien deze vijf leden dan plaatselijk ook nog enigszins centraal wonen en/of een woning hebben, die telefonisch bereikbaar is, dan worden in vijf plaatsen in den lande contactpunten gelegd, waarover de organisatie gaat lopen en waar ons indrukwekkend ledental slechts bij gebaat kan zijn. Natuurlijk zullen deze dames en heren door ons te voren nauwkeurig over de aan hun functie verbonden bevoegdheden worden ingelicht in een bespreking, welke een instructief karakter zal dragen. Hier ligt een aantrekkelijke gelegenheid voor hen die mede de hand aan de ploeg willen slaan en met ons te zamen willen bouwen aan een machtige Nederlandse alpineorganisatie met als doelstelling ~verbreiding van de liefde voor en de kennis van de bergwereld". Wie helpt ons? De aanstaande ambassadeurs-consuls worden verzocht van hun bereidheid tot hulp schriftelijk kennis te geven aan het adres van ons bestuur: Verdistraat 53, 's-Gravenhage,

Leden in andere dan de gekozen grote steden, die een ~consulaat” in hun woonplaats eveneens gewenst achten en voor deze honoraire functie interesse hebben, verzoeken wij ons dit eveneens te willen berichten.

B. BAANEN

BERGSPORTLITERATUUR Het is toch wel gemakkelijk in Amsterdam Uw kaarten, gidsen, plaatsbeschrijvende en technische werken te kunnen kopen bij Gebr. Schröder & Dupont’s Boekhandel Keizersgracht 516 bij de Leidsestr.

Hoogzomer in de bergen

Wanneer dit nummer verschijnt, is hei hoogzomer in de bergen. De meeste onzer leden zijn dan reeds daar, waar hun hart telkenjare naar trekt en anderen staan min of meer op het punt de trein

of het vliegtuig te pakken. Wij als bestuur zijn reeds druk bezig met de „planning” van aantrekkelijke tochten in winters bergland. Te zijner tijd zult LI daar meer van horen. Blijven we echter voorlopig even bij het moment. Wie nog geen reisdoel koos, wie nog een vacantiebestemming zoekt, voor haar of hem geven we nog even een opsomming van door ons geplande reizen, waarbij nog een enkel plaatsje is. Haast LI echter indien LI wilt deelnemen aan de volgende tochten:

VC. Zillertaler Alpen. 8—23 Aug. Reissom ƒ217, --. Leiding de heer J. Sluyter.

VD. Stubaier en Oetztaler Alpen. 8— 23 Aug. Rcissom ƒ 228,—. Leiding de heer D, v. d. Berg.

Het nieuwe „Taschenbuch” is er

Het is er weer vrienden, het nieuwe Taschenbuch van de Oe.A.V,, samengesteld door Dr, Walter Schinidt-Wellenburg. Het bevat weer alle mogelijke gégcvens over de hutten in de Nord-, Zentral- en Süd-Alpen, waarin dus ook voorkomen nadere bijzonderheden over de berghutten in de Dolomiten, de Julische Alpen en de Karawanken. Bovendien is bijgevoegd een duidelijk overzicht van de hutten van de Zwitserse Alpenclub en andere belangrijke mededelingen, zodat voor iedereen, die bergen wintersport practisch wil beoefenen en up-to-date wil zijn, dit zakboek van groot belang is.

Wij bestelden voor onze Sektionsleden 500 ex. Nu wc consuls zoeken eg, dus nog niet hebben, vroegen wij voor snelle distributie de medewerking van de N.R.V. Van 1 Augustus af is dit onmisbare hulpmiddel bij de voorbereiding en uitvoering van tochten te verkrijgen, natuurlijk op vertoon van lidmaatschapskaart met geldig jaarzegel, bij de N.R,V,-kantoren: te Amsterdam, Gebouw Bijenkorf; te Rotterdam, Gebouw Bijenkorf; te 's-Gravenhage, Gebouw Bijenkorf, Zeestraat 100 en bij ons tijdelijk administratieverblijf Javastraat 86, parterre, kamer 2. Ons briefadres blijft Zeestraat 100. .. . f 1 1 I j? z’r\ r7

De prijs is afgehaald ƒ 0,60, Franco per post na girostorting ƒ 0,70, Ruim 3400 leden en 500 „Taschenbucher”. U zult snel moeten handelen, want we zullen er ook ditmaal wel vlug doorheen zijn. Een goed verstaander