Eeri Sektion die leeft ...

. Op het bekende Vlidermonumcnt op de Afsluitdijk, gebouwd naar een ontwerp van dc beroemde architect Dudok. staat een bronzen plaat yan dc beeldhouwer Hildo Krop met dc woorden;

„Eeu volk dat leeft, bouwt aau zijn toekomst”

Het zijn woorden vol diepe zin. Zij vormen een getuigenis voor wat werd verricht èn voor wat nog kan en moet worden gedaan.

Wij als Sektion hebben eveneens een taak, die op de toekomst is gericht en waaraan wij allen kunnen en moeten meewerken, n.l.

„de bou>y vau eeu eigen berghut”

‘in deze zomermaanden maken de onzer weer , gebriiik van de berghutten, gebouwd door anderen. Wij profileren dus /fan de arbeid en het:geld van berg Vrienden van een andere, nationaliteit. Dat is zeker geen bezwaar, indien eeiritegenprestatie kan worden verwacht en ook geges en.

Daafom zal naar onat niening juist in deze maand begrip bestaan voor de taak, wejke wij in hóger genoemd verband hebben. Met een variant op de woprdeni op het Vltetermonument zouden we willen zeggen: __ _ i_ – ■ ai

„Eén Séktion,‘ die leeft, bouwt aan haar berghut”

Gezien otize groei in; ledental, kunnen we rustig zeggen, dat wat leefkracht betreft, de Sfktion Holland bepaald „springlevend " is. Daarom vrienden, bouwt nicei ruim 3400 leden en een totale schenking tot op heden van ruim ariderhalfcluizend gulden, dat is beschamend. De genoemde getallen staan tot elkaar niet in de juiste verhouding. Velen schonken reeds hun bijdrage het. zij met erkentelijkheid vermeld maar verreweg de meesten stonden tot nu toe afzijdig. Dit geschiedde niet bepaald uit gebrek aan belangstelling, maar omdat het bij een voornemen tot dotatie is gebleven.

Herstelt dus. en liefst nu. wat gij tot heden vcntuimde te doen. Pak een giroformulier, vul in het bedrag, dat voor dit bij uitstek sympathieke doel nooit'te laag, maar Ook nooit te hoog kan zijn. 'Op het giroformulier het goede'rfiimmér 534744 en op de strook voor de mededeling de vermelding: „Voor 5.H.8.F.” of ~Een Sektion die leeft ".

Eerst dan behoort gij tot de yolwaardige Sektionsleden, Een eigen berghut zif ook‘voor U „erezaak'. ' ' |

B. B.

Nieuwe stortingen in het S.H.B.F.

Na onze publicatie in het Juninummer '53 van de stand van ons Huttenbouwfonds, ontvingen we nog de volgende stortingen, waarvoor wij erkentelijk zijn en gaarne dank zeggen.

Van A. S. te B. f 10,—; van M, v. G. te A. f 2,50; van H. de B, te S, f 2,50; van G. B. te 's-Gr. f 10,—; van Mej. A. K. te A. f I,—: van Mej, E. de V. te A. f 5,—; van D, v. d. V. te A. f 0,95; van Mej. L, K,-te R- f 1,25,.

[ waardoor het saldo steeg tot f 1,718,20,

. Zijt gij tevreden, zegt anderen, hebt gij. klachten ......

Wensen en verlangens onzer leden, vinden bij ons bestuur gaarne een wijlig oor. Wie over de behandeling van isijn lidmaatschapsaanvrage, betaling van jaarcontributie en andere zaken, klachten heeft, verzoeken wij die rechtstreeks en liefst schriftelijk te zenden aan onze secretaris-penningmeester, B. Baaijen, Verdistraat $3, 's-Gravenhage,