L)e laalstp /fraai, dip naar dr top ran dv U piszhu/fpl ropri.

de diepten aan beide zijden vond ik het een matig genoegen. Enfin, behoudens een kleine misstap van één onzer, die door de anderen onmiddellijk werd gecorrigeerd, ging alls goed. ledere stap sondeerden we met de pickel, zodat dit stukje van circa 150 meter ons bijna twee uur kostte. Doch toen werd onze moeite dan ook beloond. Het was alsof de weergoden besloten hadden ons taaie doorzetten te honoreren met alles wat we konden wensen. Het wolkendek scheurde open en de zon, de gouden zon, zond haar stralen op ons neer en zette de gletschers om ons heen in laaiende gloed. De tegenstellingen tussen de donkere rotsen en de blinkend-witte sneeuwvelden werden door hef felle licht nog scherper afgetekend. Het was een panorama van woeste schoonheid. Om half één, dus na vijf volle uren. bereikten we de top. Vermoeid doch verheugd te hebben doorgezet. En onze blijdschap werd er niet kleiner om toen Sepp uit de sneeuw langs het kruis het Gipfelbuch opdiepte, waaruit bleek, dat wij, 3 Hollanders in de zomer 1953 de eersten waren die deze top bereikten. We waren mogelijk nog trotser dan een beroemd Alpinist na een geslaagde Erstbesteigung.

Rondom ons waarde de stilte. Zover het oog reikte geen levend wezen te bekennen. Alleen hier, op 3746 m. hoogte, temidden van rotsen, sneeuw en ijs, met boven ons de klare blauwe hemel, vier kleine mensjes. In zulke ogenblikken wordt het de mens pas goed duidelijk hoe nietig hij is

De afdaling werd een warm karweitje. 4 uur lang baggerden we door de hoge sneeuw. Vele malen zakten we er tot onze heupen in, doch ook dit namen we op de koop toe. Doodop... maar intens blij bereikten we ons uitgangspunt weer, waar men al in spanning op ons wachtte. Dien avond werd er menig glas Chianti gedronken op de goede afloop van deze tocht, die ons naast een prachtig uitzicht zoveel sportief genot had geschonken.

Met veel genoegen zullen wij nog lang aan deze dag terugdenken.

~Palla Bianca! !’’ wanneer zien we je weer?

H. J. W. DEN AANTREKKER