AU*H:NKLANK EIS

Wereldvongres van kampeerders van dO Juli tot 8 Augustus I 954 te Innsbruck

Meer en meer neemt het kamperen in de bergen toe. Het is een gezonde ontwikkeling in het raam van het moderne alpinisme. De Oostenrijker.s hebben dat zeer bevorderd en georganiseerd. Kort geleden vergaderden in Innsbruck de afgevaardigden van de ~Zelt- und Camping-clubs des Allgemeinen Österreichischen Camping-Verbandes”, waarvan de zetel in bovengenoemde stad is gevestigd. Deze unieke bergstad van bergstijgers en skilopers zal van 30 Juli tot 8 Augustus het wereldcongres van de kampeervrienden tussen haar muren herbergen. Men rekent op een bezoek van 8000 kampeerders, 300 woonwagens en 1200 auto’s. Extra treinen en autocolonnes uit allerlei landen hebben zich reeds aangemeld, o.a. uit Spanje, Frankrijk, Italië etc. Het lijkt mij het beste in dat tijdvak de bergen in te trekken en niet in Innsbruck te verblijven. Men zal dan rustiger in de hutten zitten.

Een nieuwe Oostenrijkse Himalaya-expeditie

De Oostenrijkse Alpinisten krijgen de smaak beet van de Himalaya. Eind Maart is er een expeditie naar Noord-West Nepal vertrokken. Het zwaartepunt zal gelegd worden op alpinegebied, maar ook zal alles nauwkeurig in kaart worden gebracht. Voorts zullen er geologische en biologische onderzoekingen worden verricht. Leider is de Weense chirurg Dr. Rudolf Jonas, die tevens als arts zal optreden voor de deelnemers en hoogte-physiologische studies zal maken. Hij heeft zijn sporen reeds verdiend op de gletschers van Ijsland en als expeditie-arts bij Prof. Rudolf Schwarzgrubers in 1936 in de Gahrwalhimalaya. Als tweede wetenschappelijke deelnemer gaat mede de assistent voor de algemene landmeetkunde aan de Technische Hogeschool te Wenen Ing. Hannes Beyer. De overige zes deelnemers zullen het bergstijgersgedeelte voor hun rekening nemen. Het zijn Hans Chval, Leo Forstelechner, Raimund Heinzel, Ing. Fritz Morawec, Josef Pfeffer en Karl Reiss. Zij zijn nog jong, maar hebben zowel in de Oost- als in de Westalpen hun prestaties reeds getoond. Zij kennen elkaar en zijn in het trainingskamp in het Sonnblickgebied gedurende 1953—1954 nog meer met elkaar vertrouwd geraakt.

Met de ~Asia zijn zij uit Genua vertrokken naar Bombay, dan gaat het over land via Delphi-Lucknow-Bareilly naar Tanakpur. Hier houdt elk vervoermiddel op en te voet trekken zij dan verder naar het expeditiegebied. Die voetmars duurt zestien dagen. Met behulp van de Himalayan Club in Darjeeling zijn sherpa’s, lastdragers, een sidar en een kok gehuurd. Oostenrijkse fabrikanten en handelaren hebben voor de uitrusting gezorgd. Subsidies zijn verleend door het Bondsministerie voor Onderwijs en ook door het Kulturamt van de stad Wenen

De Sektion Holland wenst hun zeer veel Bergheil toe.

Ir W. STURM