Op onze trektocht door het Oetztal overnachten we een keer in de schitterend gelegen Braiinschweigerhiitte Op de achtergroml de Wildspitze foto Ë. H. de Waal

ben. Nu moest ik echter alle krachten aanwenden en veel kunst- en vliegwerk gebruiken om hen bij te houden, terwijl mijn vrienden op de korte ski’s zich helemaal niet behoefden in te spannen.

Voorbeeld 2

Een enthousiaste skiër moest in 1938, op 50-jarige leeftijd de skisport opgeven en pas na 12 jaar kwam hij er weer toe deze sport te beoefenen. Natuurlijk waren de jaren niet ongemerkt aan hem voorbijgegaan en hij vond ondanks alle moeite die hij hiervoor deed geen plezier meer in de skisport, omdat het hem niet meer mogelijk was grotere tochten of afdalingen te maken zonder daarbij doodmoe te worden. Op eigen verzoek en ook op mijn aandringen probeerde hij het nu met korte ski's. Het resultaat was verrassend. De man skiet nu ondanks zijn 60 jaren nog al zijn vroegere tochten en afdalingen met nog groter enthousiasme en vreugde dan vroeger en beweert dat alleen de korte ski's hem deze vreugde in de skisport hebben teruggegeven. Zulke en dergelijke gevallen heb ik in de laatste winter vaker meegemaakt.

Samenvattend kan geconcludeerd worden: de korte ski’s vergemakkelijken het aanleren en de uitoefening van de skisport op overtuigende wijze en dragen er toe bij meer vreußde en grotere uitbreiding te geven aan deze sport

BERT RITZEN

*) De redactie kan de mening van de auteur ■— wat betreft de universele schoen en de korte ski niet delen, maar heeft gemeend deze uiteenzetting te moeten plaatsen, in aanvulling op de reeds in vorige nummers verschenen artikelen over dit onderwerp. (December 1953; J. Hooijmeijer: Heeft de Kurz-ski een toekomst? en in het April-No. 1954 gaven wij P. Thomas, Zwitsers ski-leraar, het woord.)

CONSULATEN SEKTION HOLLAND

Speciaal voor de nieuwe leden vermelden we nog eens uitvoerig de namen van onze consuls, die steeds bereid zijn, U alle mogelijke inlichtingen te verschaffen.

Groningen. Hr. J. Schreuder, Sav. Lohmanplein 12a, tel. 29627. Deze consul is bereid, iedere dag, behalve ’s Zaterdags, van 13.00 tot 15.00 uur telefonisch inlichtingen te verstrekken en voorts ’s Maandagsavonds van 19.30 tot 20.30 uur.

Amsterdam. Drs Mr A. G. Besier, Nic. Witsenkade 8, tel. 32759. Telefonisch „spreekuur” van 9.00 tot 17.30 uur, iedere werkdag behalve ’s Zaterdags, ’s Avonds na 20.00 uur is deze consul te bereiken per telefoon 713185.

Haarlem. De heer en mevrouw K. Gorter-Heeringa, Kloppersingel 155, zijn bereid leden inlichtingen te verstrekken op Maandagavond van 18.30 tot 19.30 uur. tel. 10125.

icucil Lc vci oii cis.i\.cii O V «.«liu vcux uui. icx. Rotterdam. De heer en mevrouw A. M. Knoop-van Geel, Nobelstraat 47b, tel. 40450, treden als consuls op; zij zijn te bereiken des Maandags van 19,00 tot 22.00 uur.

Alle consuls verzoeken vriendelijk telefonische aankondiging, indien een mondeling onderhoud wordt gewenst.

☆ AANBEVOLEN HUTTEN.

De Kaltenberghütte op 2100 m, in uur te bereiken vanaf het .sneltreinstation Langen. Pensionprijs voor leden van de OE.A.V.: bedden Ge. S. 50, slaapzaal Ge. S. 45, centrale verwarming.