BESTUURSVERGADERING

Op de laatste bestuursvergadering werden o.m. de volgende punten besproken:

1. De mogelijkheid tot het instellen van een kinderlidmaatschap met verminderde contributie. Er zal naar het H.B. geschreven worden om gegevens.

2. De aanstelling van nieuwe consuls, o.a. in Limburg.

3. Bespreking over de filmavonden in Februari.

4. Het vroeger verschijnen van „De Bergvriend” in verband met punt 3.

5. Actie Huttenbouwfonds.

KRINGAVONDEN Leden in Zuid-Limburg

Op Woensdag 11 Januari te 20.00 uur zal er voor de leden der Sektion en genodigden een voordracht worden gehouden in de R.K. H.B.S. St. Jan te Hoensbroek. Hierbij zal de heer P. J. Schreinemachers kleurendia’s vertonen van de Stubaier- en Oetztaler Alpen. Ook de Alpenflora wordt van nabij bekeken!

Consulaat Haarlem

Op Dinsdag 10 Januari vertoont de heer Galenkamp zijn kleurendia’s van Vent, Sammoarhut, Similaunhut en Brandenhurgerhaus. Aanvang 20.00 uur in de aula van de H.8.5.-8., Zijlvest 27.

Op Woensdag 1 Februari, op dezelfde tijd en plaats, laat ons lid, de heer J. Bakker, zijn kleurenopnamen zien, die tijdens een reis naar de Heilbronnerhut door een groep leden der Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging gemaakt werden. Deze avond geschiedt in samenwerking met de afdeling Haarlem der K.N.N.V.

HALLSTATT

De bezoekers aan de zoutmijn in Hallstatt kunnen gebruik maken van de nieuwe Seiibahn. Het dalstation bevindt zich buiten het plaatsje op de „Villa am Salzbergwege”. Men bespaart zich hierdoor een uurtje klimmen.

PRIJSLIJST CARL DENIG N.V.

De aantrekkelijke nieuwe prijscourant van Carl Denig N.V. is verschenen. Het boekje wordt op verzoek gratis toegezonden.

BESTE AUTEUR

Na lang wikken en wegen is in de redactievergadering met algemene stemmen Dr. Th. G. Scholte als „beste auteur” uitgekozen voor zijn artikel „De Grosse Zinne”, dat wij in het Mei-nummer publiceerden.

De winnaar werd de beloofde prijs een boekenbon ter waarde van ƒ 20. toegezonden. Wij wensen de gelukkige schrijver zeer prettige uren met zijn prachtig berghoek bij de kerstboom!

In Januari starten wij voor een nieuwe ronde.

De redactie overweegt zelfs meerdere prijzen uit te loven. Bijzonderheden hierover in het volgend nummer.

Leden, doet uw best. Het schrijven van reisherinneringen is een plezierige bezigheid.

De Redactie

VERHUISD?

Heel vaak komen „Bergvrienden” en „Mitteilungen” als onbestelbaar terug. Het zou de administratie veel geld (adres vragen bij het bevolkingsregister) en moeite sparen, wanneer u bij verhuizing even een kaart van adreswijziging (2 ct) aan de Sektion Holland, Zeestraat 100 zou willen zenden (2 minuten).

Vermeld u ook uw lidmaatschapsnummer? Dank u!

Wintersport in Pitztal, Tirol Schikurze mit Toureuführungen rund die Wildspitze. Bei Gruppenmeldungen von mehr als 10 Pers. 1 Freiplatz. Pauschalpr. Ö.Sch. 1.000. (VerpflegiiDg, Unterkunft, Schikursbeitrag) 14 Tagiger Aufenthalt. Auskunft ; S. Füruter Siiiilehrer. Pitztal, Tirol, Österrcich.