Enkele punten uit de bestuursvergadering van 12/11/1959

Het blijkt dat het voorstel om machtiging van de ledenvergadering te krijgen, de contributie te verhogen, indien dit verplicht wordt gesteld door het Hoofdbestuur in Innsbruck, nog geen agendapunt van een ledenvergadering heeft uitgemaakt. Daarom zal alsnog een buitengewone ledenvergadering gehouden worden op 30 januari te Amsterdam.

Bespreking van de notulen van de vergadering met de Sportcommissie van de NRV. Het bestuur heeft van enige leden uitvoerige inlichtingen ontvangen over de Hochstubai-Hütte. De voor- en nadelen worden besproken .

NIEUWS UIT DE CONSULATEN

’s-GRAVENHAGE

Graag wordt de aandacht gevestigd op de volgende kringavonden:

Dinsdag 19 januari zullen de heren Moens ons iets laten zien van het Berner Oberland, waar ze deze zomer een trektocht maakten. Zij hebben dia’s van hun bestijging van de Mönch. Verder zien we 0.a.: Mürren, Meiringen, de Aareschlucht en de Hollandia Hütte.

Woensdag 24 februari gaan we in gedachten weer eens naar Oostenrijk en wel naar een gedeelte dat de meesten van u bekend is, n.l. het Oetztal. De heer Höld maakte daar vorig jaar een trektocht mee, waarbij o.a. de Ambergerhütte, Winnebachseehütte, Martin Buschhiitte, Similaunhütte, Hochjoch Hospiz en de Breslauerhütte bezocht werden en de Similaum en Wildspitze bestegen werden. Beide avonden hebben plaats in het Museum voor het Onderwijs, Hemsterhuisstraat 2e. Aanvang 20 uur. Beperkte introductie is toegestaan. Noteert u de data vast in uw nieuwe agenda?

EINDHOVEN

Op 20 november waren 80 leden van ons consulaat aanwezig om met groot interesse en aandacht het verhaal te beluisteren en de dia’s en film te bewonderen van een trektocht door de Julische Alpen in Joegoslavië. De heer Den Aantrekker vertelde van zijn belevenissen in dit buitengewoon mooi klettergebied, waarin de

markering nogal eens aanleiding gaf tot complicaties en onweer herhaaldelijk de plannen beïnvloedde. Misschien was juist het laatste oorzaak dat er treffende dia’s ontstonden. Mejuffrouw Wegerif uit Den Haag was zo vriendelijk om haar uitstekend gemonteerd en mooi filmpje te vertonen, dat op prettige en levende wijze de mooie dia’s aanvulde.

Op 14 december gaan we de wintersport in huis halen. Voor de pauze veel gezelligs over het skiën in vele delen van Oostenrijk en na de pauze een echte (en mooie) trektocht op de ski’s door de Silvretta.

Op 15 januari dia-avond: op en om de vierduizenders van het Berner-Oherland. Op 15 februari zullen de Grosz Glockner, Drei Zinnen, Zwölferkofel en andere bergen in het middelpunt van de belangstelling worden geplaatst.

9 maart belooft een verrassing te worden.

HAARLEM

Op 14 november vertoonde de vice-voorzitter, de heer Comelese, de dia’s die door hem gemaakt werden tijdens tochten in het Venediger-gebied. Het was de eerste keer dat een gast met dia's uit een ander consulaat begroet kon worden, een voorbeeld, dat door andere kringen met succes gevolgd zou kunnen worden. De dia’s en de toelichting gaven een goede indruk van de vele mogelijkheden rond de Venediger, zowel voor de wandelaar, Hüttenbummler als beklimmer van toppen.

Komende avonden:

15 januari komt een tweede gast, ons lid de heer P. J. Charpentier uit Rotterdam, een interessante voordracht houden over fotograferen in de bergen. De heer Charpentier, een bekend fotograaf, zal dit doen aan de hand van kleurendia’s „Van de Ardennen tot de Mont Blanc”.

10 februari zal Elmi Schreuder een aantal dia’s vertonen van tochten in de Tuxer Voralpen en het Karwendel. Het