Het examengeld bedraagt:

voor het geheele examen voor de akte Na en Ns ƒ 30 voor het eerste of het tweede gedeelte van het

examen voor de akte Na of Ns ƒ 20 voor het eerste of het tweede gedeelte van het examen voor de aanteekening op de akte Na voor het dameskleermaken of voor het vervaardigen van fijn huishoud- en lijfgoed ƒ 30

voor het examen voor het getuigschrift, bedoeld in artikel 38, eerste lid, der Nijverheidsonderwijswet ƒ 10 Op de girostrook moeten de naam en het adres van de gegadigde en de akte, de aanteekening of het getuigschrift, waarvoor zij examen wenscht af te leggen, worden vermeld.

Aangiften, waarbij het bovenstaande niet stipt in acht is genomen zullen ter zijde worden gelegd. Dit geldt eveneens voor aangiften, welke geschieden bij niet of niet voldoend gefrankeerden brief. Apeldoorn, 14 Februari 1944.

Voor den Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming, Het Hoofd der Afdeeling,

G. HOFSTEDE.

Examens voor de akten K VII (Nederlandsche taal en letterkunde), K vni (geschiedenis) en K EX (aardrijkskunde) en examens in de handelsbriefwisseling in de Nederlandsche taal, in 1944.

I De Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoe-

ding. Wetenschap en Kultuurbescherming brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de examens ter verkrijging van een akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in de Nederlandsche taal en letterkunde (K VII), de geschiedenis (K VIII) en de aardrijkskunde (K IX) dit jaar zullen worden gehouden, wat de akte K VU betreft: in de maand Juni het schriftelijk gedeelte van het examen in de Nederlandsche taal, in de maand Juli het mondeling gedeelte van het examen in de Nederlandsche taal, in de maand November het schriftelijk gedeelte van het examen in de Nederlandsche letterkunde, in de maanden November en December het mondeling gedeelte van het examen in de Nederlandsche letterkunde; wat de akten K VIII en K IX betreft; het schriftelijk gedeelte van het examen, in de maand Juli, het mondeling gedeelte in de maanden November en December; wat de examens in de handelsbriefwisseling in de Nederlandsche taal betreft: het schriftelijk en het mondeling gedeelte in de maand December.

Aan de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar schoolonderwijs kunnen deelnemen zij, die daartoe krachtens het Koninklijk besluit van den 27sten December 1934 (Staatsblad no. 678), zooals dat is gewijzigd en aangevuld bevoegd zijn, waarvan het (de)* bewijsstuk (ken) te zijner tijd moet(en) worden overgelegd.

Aan de examens in de handelsbriefwisseling in de Nederlandsche taal kunnen deelnemen zij, die in het bezit zijn van. een akte of getuigschrift, waarvan de bevoegdheid is verbonden tot het geven van middelbaar onderwijs in de Nederlandsche taal.

Zij, op wier persoonsbewijs een J(ood) is vermeld, kunnen tot de examens niet worden toegelaten.

Voor het afleggen van elk der examens ter verkrijging van genoemde akten, evenals voor het afleggen van het examen in de handelsbriefwisseling in de Nederlandsche taal, is een bedrag van ƒ 40, vermeerderd met portokosten, verschuldigd.

Zij, die zich aan een der examens wenschen te onderwerpen, moeten vóór I April 1944 uitsluitend per briefkaart en zonder toezending van eenig ander stuk een aangifteformulier aanvragen bij den voorzitter der commissie, die dit jaar met het af nemen der examens is belast, den heer dr. W. van den Ent, inspecteur van het middelbaar onderwijs in de tweede inspectie, wonende te Voorburg, Oosteinde 34.

Apeldoorn, den Isden Februari 1944.

W. DE BOER.

DEPARTEMENT VAN OPVOEDING, WETENSCHAP EN KULTUURBESCHERMING

Examen handteekenen 1. o.

De Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming;

Op grond van § 1 van de Verordening No. 23/1940 en in overeenstemming met de §§ 2 en 3 van de Verordening No. 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied;

brengt ter kennis van belanghebbenden, dat dit jaar het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in het handteekenen, bedoeld in artikel 77, onder c, der wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Staatsblad No. 127), zal worden gehouden te Utrecht in de maanden Juli en Augustus.

Het examen zal voor eiken candidaat zooveel mogelijk in drie achtereenvolgende dagen volledig worden afgenomen. Zij, die zich aan dit examen wenschen te onderwerpen, moeten zich vóór 6 Mei e.k. aanmelden bij den voorzitter der examencommissie, den heer Nic. J. Coevoet, Lorentzstraat 13, te Haarlem, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Zaandam, bij ongezegeld (doch gefrankeerd) schrijven, met nauwkeurige opgave van naam, voornamen (voluit) en volledige gegevens betreffende hun woonplaats. Daarbij moet worden overgelegd de geboorte-akte, waaruit moet blijken, dat de candidaat den zeventienjarigen leeftijd heeft of zal hebben volbracht op 1 Augustus a.s. Degene, wiens aanvrage op 6 Mei e.k. voornoemden voorzitter niet heeft bereikt, kan niet tot het examen worden toegelaten.

Zij, op wier persoonsbewijs een J(ood) is vermeld, kunnen niet tot het examen worden toegelaten.

Apeldoorn, 14 Februari 1944. J. VAN DAM.

ËI’! 3°‘! Í V», :3? ‚v; ;. ‘ f: :- 5 o E 2 1 u) í WHNIIIHIIIII’ F

DISTRICT AMSTERDAM

Het komt geregeld voor, dat mij namen van Gildeleden of Kameraden worden gevraagd, die bevoegd en geschikt zijn tot het geven van bepaalde lessen. Het is niet altijd mogelijk aan deze, vaak dringende aanvragen te voldoen, omdat de namen van hen, die zich voor deze dingen interesseeren, mij vaak niet bekend zijn. Daarom is het gewenscht, dat ieder, die zijn inkomsten op deze wijze wil vergroo.ten, zich onder opgave van naam, adres, bevoegdheden, beschikbare avonden of uren en voorwaarden aan mij meldt, alleen schriftelijk. Ik kan dan voor U doen, wat in mijn vermogen ligt.

Door onvoorziene bijzondere omstandigheden heeft de Leiding van de Wijsgeerig- en Wetenschappelijk Paedagogische Leergangen besloten den voortgang van deze cursussen tot September 1944 uit 'te stellen. Mededeelingen hieromtrent zullen U reeds in de maand Augustus door middel van dit blad en per convocatie bereiken.

B. W. VAN TUIJL

DISTRICT DEN HAAG

Uit de binnengekomen aanmeldingen voor het in huis nemen van kinderen en voor het geven van lessen blijkt mij, dat de inzenders van meening zijn, dat ik hun dadelijk een pupil of een leerling kan bezorgen. Dat is niet het geval, al roept men dikwijls mijn hulp in. Het is jnij er om te doen mijn adressenlijst, die uitgeput is, aan te vullen.

De Districts-Vertegenwoordiger, L. M. V. d. SLUIJS