Gemeente Rotterdam. Aan openbare lagere scholen te Rotterdam zijn te vervullen betrekkingen van- Onderwijzer(es) in de Lichamelijke Oefening (met middelbare bevoegdheid), waarvan één voor ongeveer 13 uren per week. De jaarwedde bedraagt voor een volledige betrekking (30 uur) f 2.310,— tot f 3.510,— per jaar (tweejaarlijksche verhoogingen). Bij minder dan 30 uur per week per uur 1/30 van genoemde bedragen. Ongehuwdenkorting: 3%. Benoeming in vasten dienst geschiedt na geneeskundig onderzoek. Sollicitaties (voorloopig zonder overlegging van stukken) vóór 25 September 1942 in te zenden aan den Burgemeester qp gezegeld papier. In geval geen gezegeld papier behoeft te worden gebruikt, moet zulks uit het sollicitatieadres blijken. In het sollicitatieadres te vermelden geboortedatum, opleiding, akten en diploma's met datum van behalen daarvan, huisadres, adres vdn de inrichting, waaraan de sollicitant is verbonden, alsmede opgave van lesuren in huidige betrekking.

Vriendelijk tehuis gevraagd bij onderwijzer met Hoofdakte, onverschillig waar, voor jongen van 13 jaar, wiens vader in Rusland gesneuveld is, de lagere school bezoekend, met degelijk toezicht op schoolwerk. Kamske Bevort, v. d. Aastraat 54, 's-Gravenhage, tel. 774829.

DUITSCH L.O. Spec. cursus hulpacte, rep. cursus, afgewezen cand. kweekeling korting op lesgeld. Escamplaan 220 – Den Haag.

GEMEENTELIJK GYMNASIUM TE DELFT. Sollicitanten worden opgeroepen naar de met ingang van 1 Januari 1943 te vervullen betrekking van Leeraar (Leerares) in het Engelsch. Aantal lesuren 10 per week. Salaris volgens Rijksregeling Iste klasse. Inlichtingen verstrekt de Rector Dr. L. G. van der Wal. Sollicitaties binen 14 dagen nq verschijning van dit nummer in te zenden bij den Burgemeester.

GEMEENTE AMERSFOORT. Aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Schoollaantje wordt gevraagd een Vakleerkracht voor Teekenen. Aantal lesuren: 9 per week. Vergoeding f 96, f 144,— per wekelijksch lesuur 's-jaars. De aanstelling zal in tijdeiijken dienst geschieden. Inzending van stukken binnen een week na verschijnen dezer aan het Hoofd van de Personeelscentrale ten Stadhuize.

GEMEENTE HAARLEM Bij het lager onderwijs is te vervullen de vacature van

Vakonderwijzer in Lichamelijke Oefening voorloopig in tijdeiijken dienst. Aantal lesuren dezer cursus ± 24; belooning f 78,95 tot f 105,30 per wekelijksch lesuur. Sollicitaties aan den Burgemeester vóór 26 September a.s. Zij, die reeds in Mei 1941 naar een dergelijke betrekking hebben gesolliciteerd, kunnen indien zij ook thans in aanmerking willen komen, volstaan met opgaaf van naam en tegenwoordig adres.

Gemeente Brielle. (2e klasse). Gevraagd aan de openbare school een ervaren Onderwijzer. Hoofdakte en akte Lich. Oef. vereischt. Het bezit van bij-akten strekt tot aanbeveling. Stukken vóór 22 September a.s. aan den Burgemeester. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping.

De Burgemeester van Ede roept sollicitanten op voor de betrekking van HOOFD van de O. L. School te De Klomp (3 leerkrachten). Vakken a t/m k en m. Indiensttreding 1 April 1943. Stukken aan den Burgemeester vóór 1 October 1942. Geen bezoek dan na oproeping.

Schriftelijk Privaat-onderricht (geen lesbrief-systeem) in BOEKHOUDEN en HANDELSOORR. Duitsch, Spaansch, Engelsch, Fransch en Nederlandsch. Wij sluiten aan op iedere vooropleiding. U verplicht zich bij ons in geen enkel opzicht en U werkt bij ons nooit te hard —! Instituut „FICKINGER", BREDA.

Hartenstraat 23 / Telefoon 35367