van de Nationaal-Socialistische Beweging is dus evenmin als dit bij de andere Fronten het geval is, verplicht. Wel wordt, zooals vanzelf spreekt in Medisch Front het leidersprincipe aanvaard, de leider en de plaatsvervangend leider worden door den Leider der Nationaal-Sociahstische Beweging der Nederlanden benoemd en ontslagen en zijn aan hem, resp. aan den Gemachtigde voor de Volksgezondheid verantwoording schuldig.

In zijn taak wordt de leider van Medisch Front bijgestaan door een algemeen-secretaris, onder wiens leiding het centrale secretariaat in Utrecht zijn taak vervult en door gewestelijke leiders en in de groote steden door stedehjke leiders, waardoor het regelmatig contact met de periferie gehandhaafd bhjft.

Daar op het gebied der volksgezondheid verschillende groepen zich door taak en opleiding duidehjk onderscheiden, is ook in de organisatie van Medisch Front een dergehjke volkomen natuurlijke en noodzakehjke groepeering doorgevoerd.

Zoo hebben zich in Medisch Front o.a. de volgende secties gevormd, elk met een eigen sectieleider: de sectie artseii, de sectie apothekers, tandartsen, dierenartsen, tandtechnici, vroedvrouwen, verplegend personeel, heilgymnasten en masseurs, terwijl een sectie apothekers-assistenten wordt voorbereid.

Wat betreft de taak van Medisch Front zou allereerst de opmerking kunnen worden gemaakt, dat deze te zien is als een drieledige. Denkt men zich de toekomstige ordening van het Nederlandsche Volk, zooals deze geschilderd werd in de groote rede van de Leider op den Goudsberg, dan heeft men daarbij drie verschillende gebieden in het oog te vatten en wel, de Staat als drager en behoedster van de in de nationaal-sociahstische revolutie verwerkehjkte nieuwe levensvorm van het Nederlandsche Volk, daarnaast de Volksgemeenschap in de door den Leider omschreven verschillende levenskringen van Arbeidsfront, Landstand, Volkszorg, enz. en tenslotte als drager van het dynamische element de Beweging. In het licht van deze natuurlijke en organische indeeling moet Medisch Front worden gezien als een dynamisch organisme, welks dynamiek zich richt zoowel op de vorming en voorbereiding van den toekomstigen Nederlandschen staat, als op de komende ordening van de volksgemeenschap, terwijl tenslotte ten opzichte van de in Medisch Front vereenigde beroepsgenooten, de vorming