in nationaal-socialistischen zin een taak van groeiende beteekenis moet worden geacht.

oetecKcius Bleef de opgave in de richting van den staatschen opbouw gedurenden langen tijd een voor de buitenwereld vrijwel onzichtbare, welke uiterlijk nog het meest aan den dag trad bij benoemingen van kameraden of ten opzichte van de nieuwe orde gunstig ingestelde persoonlijkheden, op sleutelposities in Staats- en Gemeentebestuur, zoo is hierin door de benoeming van kameraad Dr. K. Keyer tot Gemachtigde van den Leider voor het gebied van de Volksgezondheid een groote verandering gekomen. Hier heeft zich op het gebied der Volksgezondheid een scheidmg voltrokken tusschen Medisch Front als impulsdrager en een nauwer met den staatschen sector verbonden organisme: de Secretarie van Staat, een scheiding, welke eenigszins geaccentueerd wordt door het aftreden van Dr. Keyer als leider van Medisch Front en de benoeming van Dr. Götte als zijn opvolger. In dit verband zoii men eveneens kunnen spreken van een ontwikkeling in de richtine van het dragen der verantwoordelijkheid.

riCULIIIg van ncL uw Heeft zoo Medisch Front op het gebied van den staatschen opbouw als het ware een zelfstandig nieuw orgamsme gebaard, eenzelfde ontwikkeling heeft zich ook voorgedaan in de richting van den ophouw der volksgemeenschap. Hier werd begormen met de ordening der op het gebied van de volksgezondheid werkzame beroepen. Zoo werd op 19 December 1941 afgekondigd de Nederlandsche artsenverordening, waardoor als publiekrechtehjk lichaam in het leven werd geroepen de Nederlandsche Artsenkamer, waarvan alle Nederlandsche artsen volgens de wet dus automatisch lid zijn.

Deze Artsenkamer sluit alle Nederlandsche artsen aalteen en heeft in het bijzonder de taak, door het uitvaardigen van algemeen geldende besluiten en reglementen de uitoefening van het medisch beroep niet alleen in het belang der volksgezondheid te regelen, doch ook te beschermen en op een zoo hoog mogelijk peil te brengen en te houden. Soortgelijke en gelijkwaardige instituten werden voor de andere beroepsgroepen gevormd in de Nederlandsche Tandartsenkamer, de Apothekerskamer en de Dierenartsenkamer. Eik van deze kamers is ten opzichte van het aan haar toevertrouwde gebied volkornen autonoom, behoudens het toezicht van den Secretaris-Generaal;

In de toekomst is natuurlijk een verwante regeling ook voor de andere beroepsgroepen te verwachten;