En verder is het aan alle geneesheeren verboden om certificaten van niet besmet zijn met venerische ziekte af te geven, tenzij uit de bestemming van bet certificaat duidelijk blijkt, dat dit niet gebruikt kan worden met bet doel geslacbtelijken omgang uit te lokken of aan te moedigen.

Voor iedereen die de Vereenigde Staten kent, is bet begrijpelijk, dat ook zeer strenge imigratiebepalingen ten opzichte van de geslachtsziekten zijn gemaakt, en wel beeft men bepaald, dat niet in de V.S. zullen worden toegelaten, zij, die.

le. lijdende zijn aan afschuw inboezemende ziekten of ziekten van besmettelijken aard;

2e. prostituees of andere personen die naar de V. S. komen teneinde daar de prostitutie te bedrijven of met een ander immoreel doel;

3e. personen die zich bezighouden met, en leven van de prostitutie.

Het is begrijpelijk, dat de Vereenigde Staten wat betreft deze 3 punten niet meer terra incognita zijn, en vooral de tweede bepaling werkt eenigermate op de lachspieren, want het is toch onmogelijk om bij aankomst van ieder schip, na te gaan of er ook onder de passagiers personen zijn, die met immoreele bedoelingen in de V. S. willen binnendringen.

Als tweede land waarover ik U iets vertellen wilde, noem ik U Brazilië, en wel omdat men daar juist laat ik voorzichtig erbij zeggen althans op papier—een uitnemenden, in wettelijke bepalingen vastgelegden bestrijdingsvorm van de geslachtsziekten kent. In 1921 is een z.g. federale wet betreffend de venerische ziekten uitgevaardigd, waarvan de voornaamste bepalingen de volgende zijn:

Alle gevallen van geslachtsziekten trachte men zooveel mogelijk op te sporen, en de lijders te overtuigen van de noodzakelijkheid van een goede en voortgezette behandeling.

Verder wordt een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van geslachtsziekten bij allen die in Staatsinstellingen verblijf houden.

Wat betreft de propaganda worden regelmatig daar, waar zulks te pas kan komen, brochures en ander materiaal uitgereikt.