De Staat heeft verder als taak toe te zien, dat overal voldoende gelegenheid voor behandeling wordt geboden, en de daartoe bestemde poliklinieken moeten aan de volgende eischen voldoen:

Gemakkelijk bereikbaar, maar toch niet zoo gelegen dat de patiënten moeilijk ongemerkt kunnen binnenkomen. Verder moeten op die poliklinieken naast geslachtsziekten ook huidziekten behandeld worden, en bij bet inricbten der wachtkamers beeft men er rekening mede te houden, dat mannen en vrouwen en bij de vrouwen weer verschillende groepen, b.v. prostituees en anderen, gescheiden worden. Indien zulks noodzakelijk is moeten de patiënten ook in een ziekenhuis opgenomen worden. Zieken die niet regelmatig komen, zullen telkens aangemaand worden weer te verschijnen. Men beschikt over een aantal verpleegsters voor huisbezoek. Indien de patiënten zich blijven verzetten tegen behandeling, of tegen noodzakelijke opname in een ziekenhuis, is ook dwang mogelijk. Overal waar zulks gewenscht kan zijn, b.v. in klinieken voor zwangeren, verloskundige klinieken, kindertehuizen en krankzinnigengestichten, wordt regelmatig op het bestaan van congenitale syphilis onderzocht.

In alle ziekenhuizen en poliklinieken bestaat een uniforme wijze van inschrijven, terwijl iedere maand aan een centraalbureau een statistische opgave betreffend het aantal behandelde patiënten, benevens enkele andere gegevens wordt verstrekt.

De nadruk wordt ook gelegd op de beteekenis van prophylactische behandeling, en waar zulks gewenscht is worden ook personen omtrent deze behandeling op de hoogte gebracht. Nadrukkelijk wordt gewaarschuwd voor de kwakzalverij.

Men ziet dus hoe daar alle principes die voor de bestrijding van de geslachtsziekten van belang kunnen zijn, reeds werden vastgelegd.

Interessante gegevens leveren ons ook de 3 Scandinavische landen op, waarvan wij in de eerste plaats Denemarken zullen bespreken.

In dat land is het souteneurschap, dus het trekken van voordeelen of het leven geheel of gedeeltelijk van een vrouw die prostitutie bedrijft, strafbaar gesteld.