In ieder Advies-bureau zal een sociale werkster worden aangesteld, die, in samenwerking met den huidarts-leider, haar taak vervult. In de overgroote meerderheid der districten zal voor het sociale werk aan het Advies-hureau geen volle kracht gevraagd worden, doch kan dit werk naast haar anderen arbeid verricht worden door een verpleegster uit de ziekenhuizen of de polikliniek waar het Advies-hureau gevestigd is, of ook door een wijkverpleegster, schoolverpleegster of sociale werkster, die reeds een ander deel van het sociale terrein bestrijkt. Vooral in kleinere centra kan het zelfs van groot belang zijn, dat het geslachtsziekten-hestrijdingswerk slechts een onderdeel vormt van de taak der sociale werkster.

Eenige malen per week houdt de sociale werkster zitting in het Advies-hureau, en wij zullen U zeer in het kort uiteenzetten hoe naar onze meening dit Advies-hureau zijn taak heeft op te vatten.

Het moet alles in het werk stellen om lijders aan geslachtsziekten onder behandeling te brengen en onder behandeling te houden. Daarbij dienter rekening mede te worden gehouden, dat het niet de bedoeling is de patiënten allen tot het Advieshureau te trekken. Indien blijkt dat de behandeling op een bepaalde plaats werd onderbroken is het zelfs gewenscht de patiënt weer ertoe te brengen ter zelfder plaatse de behandeling voort te zetten.

De medici die hun patiënten naar het Advies-bureau sturen, moeten er van overtuigd zijn, dat het Advies-bureau er niet op uit is de patiënten over te nemen, doch indien de huismedicus zulks wenscht, alleen advies geeft en de behandeling verder aan den huisarts overlaat.

Die patiënten die uit eenigerlei hoofde recht hebben op behandeling of de behandeling zeer goed particulier kunnen betalen, kunnen wel op het Advies-bureau adviezen ontvangen, doch dienen daar niet te worden behandeld. Juist door het zeer nauwkeurig in acht nemen van deze regels voorkomt men moeilijkhedemmet huisartsen en huidartsen, die bij een juiste manier principe volkomen vermeden kunnen worden.

Het zal van belang zijn dat de Advies-bureaux het hunne