bedoelde gegevens, het aantal verrichte vaccinaties wel niet groot zijn. Een enkele gemeente gaf juist in December niet de gelegenheid tot vaccinatie. Een der gemeenten nam, hetgeen de Minister mededeelde over, doch voegde per abuis de inenting tegen diphtherie en roodvonk zoodanig in hij de publicatie, dat het leek, alsof van Hoogerhand ook voor deze inentingen als wellicht de beste maand Mei en December, als beste leeftijd dien tusschen 3 en 9 maanden wordt beschouwd. Dit was allerminst het geval. P.

Toepassing van middelen voor ontsmettings- of zuiveringsdoeleinden. Er is eene nieuwe ministerieele regeling gekomen ten aanzien van de toepassing van middelen voor ontsmettings- of zuiveringsdoeleinden, bedoeld in artikel 1 van de wet van 6 Mei 1922, Stbl. no. 272, bekend onder den naam: blauwzuurwetje. De ontsmettings- of zuiveringsmiddelen, welke slechts met inachtneming van de door den Minister van Binnenlandsche Zaken te geven voorschriften mogen worden toegepast, zijn cyaanwaterstof (blauwzuur, Pruisisch zuur) en giftige cyaan verbindingen, of stoffen, die giftige cyaanverbindingen kunnen opleveren, zoomede "aethyleen-oxyde en gasmengsels, waarin aetbyleen-oxyde aanwezig is.

In art. 15 is bepaald, dat in plaatsen met goedgekeurden gezondheidsdienst, als bedoeld in art. 37 der Besmettelijke ziektenwet 1928 (Stbl. no. 265) met machtiging van den Minister, de Directeur van den dienst voor bepaalde punten kan treden in de rechten en bevoegdheden van den inspecteur van de volksgezondheid.

Uit het jaarverslag van den Gezondheidsraad blijkt, dat de Hoofdinspecteur voor de besmettelijke ziekten bij den Voorzitter van den Raad aanhangig maakte de vraag, oorspronkelijk aangebracht door den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst te Amsterdam, of aetbyleen-oxyde en gasmengsels, waarin aetbyleen-oxyde aanwezig is, dienen te worden opgenomen onder de toegelaten middelen voor ontsmettings- of zuiveringsdoeleinden.

Röntgenologlsch longonderzoek van ingeschrevenen voor den dienstplicht hier te lande. De Inspecteur van den geneeskundigen dienst der Landmacht deelt ons mede: Naar aanleiding van de in Duitschland en Zwitserland verkregen uitkomsten is ook ten onzent dit jaar het Röntgenologisch longonderzoek van ingeschrevenen voor den dienstplicht ter hand genomen, en wel als