kwam een eind, doordat de betreffende panden verbeterd werden.

Toen een huurder, wiens heddegoed doornat geregend was, van zijn huisbaas niet kon verkrijgen het dak te laten repareeren, riep hij de Gezondheidscommissie te hulp en ontdekte deze, dat de klager in een totaal verwaarloosd huis woonde. Zij schreef den eigenaar aan, binnen 6 weken een aantal herstellingen aan te brengen met de waarschuwing, dat zij bij gebreke van dien, aan den Raad zou voorstellen dat pand onbewoonbaar te verklaren.

Ook deze commissie behoudt den naam „diphtheritis” in plaats van den wettelijken term „diphtherie” te gebruiken.

Van den Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Goes ontving de commissie een schrijven, waarin hij mededeelde, dat hij op grond van de Warenwet niet kon ingrijpen in het geval, dat te Middelburg comsumptieijs werd verkocht door een venter, die zou lijden aan een besmettelijke ziekte. De Gezondheidscommissie, meenende hieraan ook niets te kunnen doen, moest dit schrijven helaas als kennisgeving aannemen.

De commissie vermeldt hier niet welke ziekte hierbij in het spel was en hoe het oordeel luidde van den Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid, Dr. Hemmes.

Waar de Gezondheidscommissie is het vorig rapport de hoop uitsprak, dat de Gemeenteraad adhaesie hechten zou aan het houwen van een abattoir, daar is wel die hoop vervuld, maar moet zij tevens uiting geven aan haar teleurstelling, dat verschillende omstandigheden het nog steeds niet toegelaten hebben, dat aan den bouw hiervan kon worden begonnen.

Rotterdam. Van de 75 gevallen van Weilsche ziekte, welke dit jaar te Rotterdam zijn waargenomen, zijn er 69 voorgekomen hij personen, die gezwommen hebben. Hieronder waren 24 personen, die uitsluitend gebruik gemaakt hadden van de gemeentelijke inrichtingen en 22, die, behalve in deze zwembaden, ook op andere plaatsen in en om Rotterdam gezwommen hebben. Het totaal aantal genomen baden in de gemeentelijke zweminrichtingen bedroeg 1.108.000. Wanneer men aanneemt, dat de infectie tijdens het zwemmen heeft plaats gevonden, dan is de besmettingskans tusschen de 1 ; 24.000 en 1 : 46.000 geweest.

Er overleden 6 personen aan deze ziekte.

Gedurende de zomermaanden heeft de commissie zich van den aanvang af bezig gehouden met de gevallen van Weilsche ziekte, welke zich te Rotterdam hebben voorgedaan. Terstond heeft de