commissie het wenschelijk geoordeeld, dat het publiek hieromtrent van overheidswege zou worden voorgelicht. Aangezien echter de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst een zelfde voornemen had, heeft de commissie het doen van publicaties aan dezen dienst overgelaten en heeft zij zich er toe bepaald regelmatig voeling en overleg met dien dienst te onderhouden. Wel heeft de commissie de publicatie van haar maandverslag over September benut, om de geruchten recht te zetten, welke de ronde deden, als zouden alle voorgekomen gevallen doodelijken afloop hebben gehad.

Ook dit jaar was de muffe, gronderige smaak van het drinkwater tot begin Mei nog vrij sterk waarneembaar. Daarna trad, wat de smaak betreft, wel eenige verbetering in, echter niet in die mate zooals anders in dat jaargetijde het geval is.

Eerst half Juli was uit het drinkwater de smaak verdwenen.

Begin October viel reeds weder een zwakke bijsmaak waar te nemen, die langzamerhand toenam en in December vrij sterk werd.

De toepassing der vóórfiltratie van het bezonken rivierwater bleek een goede verbetering te zijn.

Ook in het afgeloopen jaar hebben Burgemeester en Wethouders, vermoedelijk in verband met de tijdsomstandigheden, nog met het besluit genomen, om den bouw van actieve koolfilters bij den Gemeenteraad aanhangig te maken.

De commissie kwam op tegen het tweemaal per week ophalen van vuilnis, waardoor de gemeente f 40.000.— dacht te bezuinigen. Inmiddels was reeds in twee wijken deze maatregel naar verluidde zonder bezwaar ingevoerd.

~Bij vergelijking van Rotterdam met buitenlandsche steden of met andere steden binnenslands zal men met eenige voorzichtigheid moeten overwegen of ook de woningomstandigheden vergelijkbaar zijn. Dat de ophaaldienst zich verzet tegen het medenamen van huisvuil of afval, dat niet in gesloten emmers wordt gereed gezet, zal de uitvoering van den voorgenomen maatregel nog moeilijker maken.

Ook treft het de commissie, dat niet tegelijk met dezen maatregel de mogelijkheid wordt geopend om een beperkte hoeveelheid vuil gratis af te geven aan de daarvoor bestemde verzamelplaatsen.”

Het verslag is van tal van bijlagen en graphieken voorzien.

Tilburg. Ten aanzien van de taak der Gezondheidscommissies lezen wij in het verslag o.m. naast een opsomming van omstandigheden, waardoor de taak is ingeperkt;