boekerij en wordt daardoor de hoop gewekt, dat Nederland zijn achterstand op dit gebied zal bijwerken, maar daar ontbreekt de nervus rerum, zooals trouwens bij alle Nederlandsche vereenigingen, instituten, genootschappen, die de beoefening van eugenetika beoogen. (10 en meer!)

Naar mijne meening is echter in Nederland nog geld genoeg voor dit nuttige, om niet te zeggen noodzakelijke werk, te vinden, het ontbreekt ons niet aan geld maar aan ’t geloof in de pragmatische waarde van deze wetenschap. En niet vóórdat de Nederlandsche gemeenschap overtuigd is, van die waarde, niet voordat zij gelooft, dat het daarin gestoken geld nuttig besteed is, zal het gelukken de benoodigde fondsen te verkrijgen. Eenmaal zoover zullen zij m.i. rijkelijk toevloeien. En dan zullen meerdere contacten gelegd en zal het verdere onderzoek beter ter hand genomen kunnen worden. De daarvoor geschikte personen zijn aanwezig en hun enthousiasme is groot, blijkens het vele, moeilijke werk, dat door die weinigen hier met opoffering van tijd en geld werd verricht.

Dit alles is te voren ampel besproken met vooraanstaande Nederlandsche genetici en eugenetici en die besprekingen hebben er tenslotte toe geleid, dat uitgever en redacteur, vertrouwend op de medewerking van ter zake kundigen, een ernstige poging zuUen wagen om het hier nog ontbrekende populair-wetenschappelijke tijdschrift op ’t gebied van anthropogenetica en hare hulpwetenschappen, op te richten, de daarvoor noodige boekerij ter beschikking te stellen van de abonnés, de contacten met genetici en met eugenetici te bevorderen. „Erfelijkheid bij de Mens” moet dus beoordeeld worden in het licht van bovengeschetste feiten, het wil een schakel zijn de missing link in de keten die eugenetische wetenschap verbindt met den algemeen ontwikkelden Nederlander. En die doelstelling zal tevens richtsnoer zijn voor de medewerkers, evengoed als voor uitgever en redacteur.

Waar de eugenetika en hare hulpwetenschappen een uitgebreid beschouwingsveld beslaan, daar is een duidelijke indeeling van de stof geboden. De lezer moet gemakkelijk en snel kunnen opsporen wat hij weten wü. Dit wordt m.i. het best bereikt door de referatenrubriek „Eugenetisch Nieuws”, die door competente, vaste medewerkers wordt saam-gelezen uit dagbladen, algemeene- en vak-