kind gekregen en is zelf de buitenechtelijke dochter van een zwakzinnige moeder, wier wettige man eveneens zwakzinnig was, en die nog bij twee andere mannen telkens een buitenechtelijk zwakzinnig kind heeft gekregen. Eén korte en krachtige zin in het lijvige juridische rapport nl.: „Three generations of imbeciles are enough” heeft den doorslag gegeven bij het vonnis van de „Supreme Court of the United States” tot gedwongen sterilisatie van Carrie Buck, waarmee de sterilisatiewet van Virginia (waar dit geval zich had afgespeeld) officieel in Mei 1927 toegepast werd. Laughlin teekent erbij aan: „wordt zij niet gesteriliseerd, dan beteekent dit dat zij 30 jaar lang geïnterneerd zal moeten worden tot de natuur haar steriliseert.” Dit eene geval is er een uit een groot aantal zoogenaamd kakogenetische families, waarvan u sommige goed onderzochte in de boeken over erfelijkheidsleer en eugenetica beschreven kunt vinden. In zulke families vindt ge een ophooping van sociaal gederailleerden: dieven, moordenaars, zelfmoordenaars, psychopathen, alcoholisten, prostituees, zwakzinnigen, vagebonden, landloopers, en armlastigen met onwettige geboorten. Het is onjuist te meenen, dat deze aUe er niet zouden geweest zijn, wanneer één oorspronkelijke stamvader of -moeder onvruchtbaar geweest of gemaakt ware. Wij zien nl. hier den algemeenen regel, dat soort soort zoekt bevestigd, wat tot een sterke cumulatie, ook mede van recessieve gebreken door inteelt leidt (bijv. in aUe sloppen, bij Zigeuners, enz.). Voor werkelijke gedegenereerden is het vrij moeüijk buiten het familieverband te huwen, tenzij ze andere gedegenereerden vinden.

Wij behoeven niet slechts naar Amerika te gaan om zulke kakogenetische families te vinden, er zijn er ook in Italië, Zwitserland en Duitschland bekend. Het is meer een achterstand in ons onderzoek der feiten, dat we hiervan niet beter op de hoogte geweest zijn. Ook in ons land komt bij nasporing hetzelfde voor den dag: zoo vond H. C. Jelgersma in 10 families te Leiden asociale en geestelijke defecten opgehoopt. Bij bedeelden, psychopathen en zwakziningen treft men telkens dezelfde namen aan. Dr. Herderschee zou een school voor achterlijken alleen al kunnen bevolken met de zwakzinnige afstammelingen uit twee hem bekende families.

‘) van slechten, erfelijken aanleg.