Is er humor in droomen?

Jawel, maar zelden fijne.

’t Is meest wat inferieur volkje, dat aan ’t woord is.

Toen kwam ik in het land van

Een mijner kennissen, vertelt Dr. Dietz, droomde, dat hij familieleden in Zuid-Afrika opzocht en bij hen aangekomen, een walvisch in een boom zag zitten, die groot stukken spek naar beneden liet vallen.

Daar zat een wallevisch al in de hoome

De droom was hem een volkomen raadsel, maar vond weldra zijne oplossing, toen hij den walvisch associeerde met het bekende kinderversje „toen kwam ik in het land van Rome...

Die zong’n lied- Dat was het liedje van een leugenaar en opje op ’tLatien schepper en hij vertrouwde mij weldra toe, dat hij zijne Afrikaansche vrienden er ernstig van verdacht, hem door valsche voorspiegelingen te willen bewegen tot afgifte van kapitaal.

Het neervallen van de stukken spek interpreteerde hij onmiddellijk als „met spek schieten”.

Stom ambachtie

We speelden m onze leugd een aardig spelletie. i_ • Stom ambacht je.

Een onzer moest in den gang.

De rest, die in de kamer bleef, bedacht een ambacht of een bezigheid en speelde, als de gangster teruggekomen was, een pantominetje, een zwijgend vertooninkje, waaruit het bedachte moest en kon worden gevonden.

Dergelijke stomme ambachtjes spelen onze droomekabouters.

Ze geven ons charades op.

’t Gegeven is een huwelijk, dat niet is geslaagd.

Met goedbedoelde, maar wat zwakke pogingen om de verstoorde harmonie te herstellen.

Ik heb, droomt de vrouw, een heel oud manteltje, dat ik veel droeg in den tijd, toen ik mijn man pas leerde kennen.

Ik kan er geen mouw aan passen

Ik wil het weer wat opknappen, maar de mouwen ontbreken.

Ik ben druk aan het zoeken.

Ik vind zwarte mouwen, blauwe mouwen, geruite mouwen, kortom allerlei soort mouwen, maar niet die ik noodig heb....

De droomster stond in den gang.