Weet je waar je mee bezig bent, vrouwtje, zeiden de droomekabouters toen ze terug was in de kamer?

’t Is eene onbevredigende situatie en je wilt wel, maar je kunt er geen mouw aanpassen.

Is er hoon en hardheid in droomen ?

Ja.

Een man met grooten aanleg, die niet bereikt had wat hij had gehoopt en zich nu oud voelde worden, droomde:

Ik zal mij iets geweldigs scheppen uit het niets, alleen door de kracht van mijn geconcentreerden wil.

Ik zal dit doen in tegenwoordigheid van en voor mijne Moeder, die al jaren dood is en die mijne eenige en innige liefde was, maar wie ik niet mijn slagen had kunnen aanbieden, als het eenige, dat zij verlangde als loon van hare ontberingen.

En zie, uit het Ledig ontwikkelt zich een soort wolk en daaruit komt een draak te voorschijn.

Maar die draak is anders, dan ik gewild had en bovendien, hij blijft veel te wolkachtig.

Hij gaat dwars door mij en mijne Moeder heen.

Toen zeg ik troosteloos: „Ga terug naar het niet, waaruit gij gekomen zijt.”

Mr. Dr. H. C. de Cock *)

A. L. CoNSTANDSE. „Arische cultuur of Pruisendom?” (Uitgeverij de Jongh, Antwerpen, 1935).

Deze brochure is weliswaar polemisch bedoeld, maar Schr. streeft naar een zakelijke en zoo veel mogelijk objectieve bestrijding van het Duitsch Nationaal-Socialistisch standpunt. In overeenstemming hiermee is aan het slot een litteratuurlijst opgenomen.

Het Duitsch N.-S. standpunt wordt als volgt samengevat: (aan de hand van een werk van Staemmler, in 1933 in overeenstemming met de Regeeringsinzichten voltooid.):

I°. Kruising tusschen twee rassen werkt nadeelig, doordat de minderwaardige eigenschappen meer op den voorgrond gaan treden. Rasvermenging veroorzaakt op den duur den ondergang van een volk.

♦) Het adres v. d. schrijver is Prinsessegracht 13 Haag.