BEVOLKINGSPROBLEMEN

OVERZICHT VAN DE TEGENWOORDIGE BEVOLKINGSPOLITIEK IN DUITSLAND

Bijna zonder uitzondering worden brokstukken van de tegenwoordige nationaal-socialistische bevolkingspolitiek in Duitsland afzonderlijk beschouwd en besproken; de sterilisatiewet, de abortusregeling, de wet ter bevordering van het kindertal in bepaalde gezinnen, de rassenpolitiek, enz. En dan doen die regelingen zich veelal als gewaagd en willekeurig voor. Pas wanneer men ze in onderling verband beschouwt en als uitvloeisel van nationaal-socialistische opvattingen en beginselen, die gericht zijn op het welzijn van het Duitse volk, zal men er een weloverwogen, doelbewuste politiek in herkennen, die wel is waar afwijkt van wat in bijna aUe andere geciviliseerde landen gevolgd wordt, maar toch evenzeer gegrondvest is op wetenschappelijke onderzoekingen en conclusies. Zij onderscheidt zich van wat in andere beschaafde landen geschiedt, vl. doordat men in Duitsland, wellicht noodgedwongen, veel meer en veel sterker breekt met aloude gebruiken en opvattingen, om doelbewust en snel te komen tot een toestand, die strekken moet om de daar bestaande grote noden te overwinnen. En meer dan elders wordt deze politiek door natuurwetenschappelijke beginselen geleid en in zijn gevolgen nauwkeurig nagegaan.

In een rede, die de Rijks- en Pruisische minister van binnenlandse zaken Dr. Wilhelm Frick gehouden heeft bij de opening van het 3de internationale congres voor bevolkingswetenschap te Berlijn op 26 Aug. 1935, heeft hij een beknopt en helder overzicht gegeven van de Duitse politiek en het betaamt ons, om die te bezien op de wijze, als de Franse afgevaardigde heeft aangegeven in zijn antwoord. Dit luidde: La science, si on I’entend au sens aristotélicien, s’efforce d’expliquer les faits les faits düment constatés en les ramenant a des lois générales. Après cela cependant, comment ne pas en venir