ling het erfelijkheidsonderzoek van den mensch te centraliseeren. Door het behoorlijk sorteeren van verspreid materiaal, kan immers een vaster basis gevormd worden voor verder onderzoek, een basis, welke door de ongeordendheid van de bekende feitelijkheden, veelal ontbreekt. Deze gedachte bracht echter de wenschelijkheid naar voren, om een permanente instelling op te richten, waar het wetenschappelijk materiaal van de geheele wereld geordend en desgewenscht aan de onderzoekers gedistribueerd kan worden. Een soort „Clearing House dus, zooals reeds bestaat op gebied van erfelijkheidsonderzoek bij Drosophila, Datura, rays e.a. objecten. In 1932 kreeg deze wenschelijkheid concreter vorm en hechtte de 1.F.E.0., in vergadering bijeen te New-York, hare goedkeuring aan de realisatie van de plannen voor de oprichting van een Human Heredity Committee. Overgegaan zou worden tot de inrichting van een soort „International Clearing-House” van genetische gegevens bij den mensch en daarbij aangesloten Nationale Bureaux.

Als voorbeeld van practische inrichting diende het Imperial Bureau of Animal Genetics te Edinburgh.

De werkzaamheden van deze instelling omvatten thans het volgende;

1. Verzamelen en ordenen van gegevens.

2. Het verstrekken van gegevens voor detailonderzoek.

3. Complete bibliographie.

Het verzamelde wetenschappelijke werk over afstamming en statistische gegevens wordt verveelvuldigd en aan de aangesloten Nationale Bureaux ter verdere distributie verstrekt, zoo mogelijk vertaald in een der drie wereldtalen. Het distribueeren van een volledige bibliographie, is overbodig door de uitstekende verzorging van de sectie Humana van Resumptio Genetica, de bibliographie van Eugenical News en de Human section of the Imperial Bureau of Animal Genetics.

Bovengenoemde instelling verzoekt thans instituten en particulieren om opzending van beschikbaar materiaal omtrent overerving van eigenschappen bij den mensch, van welken aard deze eigenschappen ook mogen zijn en voorzien van een volledige beschrijving der gevolgde onderzoekmethode en der criteria. Een volledige opgave van bron, diagnostische symptomen is gewenscht en naam en adres van de personen, die in staan voor de gegevens. Al deze détails zullen als strict vertrouwelijk worden behandeld. Zoo de inzenders het alleenrecht van publicatie of nadruk wenschen te behouden, wordt hun verzocht, dit bij de inzending mede te deelen. Ook overdrukken zijn welkom, eveneens losse gegevens over afstamming, welke inzender niet tot een geheel heeft weten samen te stellen. De bedoeling is, dat zulke gegevens niet verloren gaan.

Ten aanzien van de inlichtingsdienst voor onderzoekers, verzoekt het Bureau of Human Heredity de onderzoekers een kort résumé in te zenden over hun werk en de plaats waar het onderzoek geschiedt. Deze résumé’s worden verveelvuldigd en aan de medewerkers van de infor-

Afkomst en Toekomst VI