van het Rijkslandbouwproefstation te Groningen, en Ernst, med. dr. hoogleeraar aan de Rockefeller Foundation te Peking, en daarna neuroloog te Soerabaya. Ook de dochter Eva werd doctor in de philosophie; zij huwde te Zürich met A. J. L. Brunner.

Een andere zoon. Wouter, van wien de genealogie geen beroep meldt, heeft twee studeerende zoons.

Abraham Matthias, zoon van Abraham, den oudsten zoon van Prof. Matthys de Vries, werd Directeur van de Twentsche Bank.

Van de kinderen van Scato Gocko (ex de Vries Sara Catharina) is Geertrui Johanna leerares, Henri Matthias bankier.

Van die van Johan Herman (ex Eindhoven Jacoba) is Johanna Reiniera Elisabeth Susanna Directrice der Doopsgezinde Wijkverpleging, Matthias hoofdcontroleur der Gemeentelijke Verordeningen te Palembang (Tr. n/d Vr.), Jacob Mr. i. d. R. commies ter Prov. Griffie van Gelderland.

Tot het kroost van Jeronimo de Vries Gerritsz. en Jarman A. M. behoort o.a. Gerard (1864-1922, Hannover) Directeur der Machine Fabriek Dikken te Hengelo, die in 1910 naar Duitschland ging en in Frankenthal trouwde met Anna Maria Dilg, bij wie hij vier kinderen won (Tr. n/d Vr.). Verder Jan Jeronimo, die kapitein ter zee werd, en later Chef van den Hydrographischen Dienst der Zuiderzeewerken, en Jeronimo, Dir. der Drukkerij Plantijn te Amsterdam.

Zoons van Gerard uit zijn huwelijk met Johanna Wilhelmina VoLLGRAFF zijn Jeronimo Gerrit (1881- ) Mr. i. d. R. vice-president der Arr. Rechtbank en Carl Wilhelm (1882- ) Mr. i. d. R. hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam.

Van de kinderen van Abraham Antonius de Vries uit zijn eerste huwehjk met F. A. P. Rudolph werd slechts het oudste: Anton Emile in 1869 te Steen wij kerwold geboren, maar stierf in 1896 op zee, bhjkbaar op de terugreis uit Indië, waar hij zijn jeugd doorbracht en in de suikerindustrie werkzaam was geweest (Tr. n/d Vr.). De tweede zoon Abraham Jeronimo (geb. in 1870 te Amsterdam) overleed in 1915 te Soerabaya, als griffier van den landraad, dus in de kracht van ’t leven. Uit zijn huwelijk met J. C. F. Schreyner werden zes kinderen geboren. Zijn broeder Jeronimo Maria, geb. 1872 te Makassar, stierf in 1936 in den Haag, maar was werkzaam in de cultures op Java. Een vierde zoon Carl Jeronimo, geb. 1875 te Ma-

Afkomst en Toekomst VII