zwanger meisje middelen verkocht en haar daarbij gebruiksaanwijzing gegeven, zeggende dat zoodoende de zwangerschap wel zou worden verstoord. Beklaagde wordt beschreven als een zeer zenuwachtige vrouw. De Officier van Justitie eischt drie maanden onvoorwaardelijk. De Rechtbank legt op drie maanden voorwaardelijk met drie proefjaren, met de bijzondere voorwaarde dat de veroordeelde ~zich geheel zal onthouden van den handel in of het verstrekken van zoogenaamde geheime of hygiënische artikelen”. Opdracht aan een reclasseeringsinstelling of -ambtenaar vond in het vonnis geen plaats.

Uit de cel en uit het leven.

In deze rubriek nemen wij op de uitingen van gevangenen en van hen die levend zijn in de maatschappij ontslagen gevangenen en voorwaardelijk veroordeelden uitingen die bij gevangenisbezoek of bij reclasseeringspogingen worden opgevangen en die om de een of andere reden treffend zijn. Wij verwachten in deze rubriek te zullen hooren echo's van het verdriet van de cel, van de vreugde van hen, die door een voorwaardelijke veroordeeling zonder opsluiting tot een ordelijk leven zijn teruggekeerd, meeningen van veroordeelden over strafmisdaad en rechtspraak. leder die persoonlijk met misdadigers en wetsovertreders in aanraking komt zal ons genoegen doen als hij korte mededeelingen van uitingen als bovenbedoeld inzendt zonder daaraan toegevoegde beschouwing.

De dag van een gevangene.

(Door iemand die het zelf ondergaan heeft).

Wij nemen het onderstaande over uit de Daily Mail van 2 Febr. 1.1. De nauwkeurige en gedetailleerde beschrijving treft .... door haar volkomen onbelangrijkheid. Ondanks de talrijke onderverdeelingen van den dag is er en dat is het wat den vrijen man, dunkt mij, het meest moet opvallen niets wat eigenlijk lijkt op een gebeurtenis, niets onverwachts, niets waarop de gevangene zelf eenigen invloed kan hebben, niets dat niet van zelf komt en gebeurt, den eenen dag precies als de andere en den volgenden dag te verwachten met absolute zekerheid, die de genoegens zelfs van de onzekerheid uitsluit. Wij merken nog op, dat de Engelsche gevangene in zoover in beter conditie is dan de Nederlandsche, dat de heerschappij van de cel in Engeland veel beperkter is dan bij ons. Wij laten den ex-gevangene aan het woord;