van een levenslang veroordeelde, zekeren Eytinge, om van zijn lot het beste te maken, wat er van te maken was.

Eytingc kwam als een menschelijk wr«k in de gevangenis en men dacht, dat hij niet lang meer te leven had. Men 20U denken, dat een doodvonnis van den dokter boven op een levenslang strafvonnis van den rechter voldoende zou zijn, om den taaisten mensch elke moed in de schoenen te doen zinken.

Niet aldus Eytinge. De gevangenen in Arizona-staatsgevangenis, waar hij ingesloten werd. hielden zich bezig met het op kleine schaal vervaardigen en in den brengen van van menschelijk haar vervaardigde artikelen. Eytinge ging zich hiervoor interesseeren en legde er zich op toe, het „bedrijt te organiseeren, waarbij hij zich op een gezonde zaken-methode als grondslag baseerde. Zoodoende kwam hij er toe zich te ontwikkelen in het maken van reclame, waarin hij een groote handigheid aan den dag legde. Hij schreef een boek over zaken-correspondentie, dat geheel eenig in zijn soort was, en waarin hij de methode verdedigde, om de droge stereotype stijl in handelsbrieven te laten varen, en een meer familiaire en vriendelijke toon aan te slaan. Zoo begon hy zijn brieven of circulaires nooit met „WelEdelGeb. Heer of „Zeer Geachte Heer”, maar met „Goeden morgen Mijnheer, hoe gaat het u?” Door dit een en ander verwierf hij een vri) Lnzienlijke bekendheid onder reclame-deskundigen over het heele land. |

Na 16 jaar in de gevangenis te hebben gezeten, is Eytinge nu onlangs vootwaardelijk in vrijheid en kreeg hij oogenblikkelijk een betrekking van £ 10.000 als reclame-agent bij een groote firma. Tevens stapte hij m het huwelijksbootje met een dame, die hem geholpen had bi) zijn werk in de gevangenis. J

Er zijn massa's kereh met een goede kop in de gevangenissen" aldus de epiloog van het verhaal, „die goed zouden doen Eytinge’s voorbeeld ter harte te nemen in plaats van zich over te geven aan wanhoop of verbittering, en zijn voorbeeld zou menigeen aanmoedigen, die nu onherroepelijk in de put terecht komt. Het beste met hem en een talrijk kroost, even flink als hij zelf". [

Maar dan moeten wetgeving en strafstelsel ook de elasticiteit hebben, die dergelijke dingen mogelijk maken.

andreae.

Brief uit de gevangenis.

Wij veroorloven ons het volgende over te nemen uit