waarbij aan een instelling, die zich duurzame verzorging van minderjarigen ten doel stelt, de voogdij is opgedragen. Immers, in het weeshuisgeval is er een natuurlijke voogd, maar rechtstreeksche bemoeienis met de opvoeding zijner pupillen heeft deze toch zeer weinig. Daarvoor zorgt het weeshuis en de 3e overweging van den Kinderrechter zou in de door mij bedoelde gevallen een weinig gewijzigd, kunnen luiden: „dat het bovendien geen zin heeft om naast de directie van het weeshuis, dat zich verzorging van minderjarige weezen ten doel stelt, een persoon als gezinsvoogd aan te wijzen, naar wiens aanwijzingen de directie zich bij de opvoeding zal hebben te gedragen”. En des te eigenaardiger is dit,' waar in de bedoelde gevallen de directeur en de gezinsvoogd in één persoon vereenigd waren. De aan den gezinsvoogd in art. 373 k. B. W. opgedragen taak komt in dergelijke gevallen toch in een eigenaardig licht te staan.

Ik voeg hier echter onmiddellijk aan toe, dat hoezeer ik ook beslissingen als de bedoelde acht in te gaan tegen de bedoeling der wet, van practisch standpunt ik ze zeer acht toe te juichen, nu op andere wijze door het niet meer bestaan der correction het beoogde nuttige doel niet is te bereiken.

Daarom bevreemdt mij ook de beschikking op het request van P. }. genomen door den R’damschen Kinderrechter, omdat deze overigens zoo bij uitstek gezind is met voorzichtige omzeiling van theoretische hindernissen als practicus die beslissingen te nemen, die de practijk als noodig vraagt.

Doch wellicht is de beslissing genomen om over deze principieele zaak in hoogere instantie een beslissing uit te lokken, een beslissing, waarnaar ik in het onderhavige geval wel zeer nieuwsgierig ben.

Mr. B. G. A. SMEETS,

Directeur der Rijkstuchtschool voor Jongens te Nijmegen.

Rechtspraak.

In deze rubriek eenigszins op de wijze der bekende jurisprudentie-verzamelingen, de strafrechterlijke uitspraken bijeengebracht, die uit een oogpunt van straftoepassing publicatie waard zijn. Wij doen een beroep op allen rechterlijke macht en balie ons mededeelingen toe te zenden bewerkt op de wijze als voor deze rubriek gebruikelijk.

Oordeel over den Nederlandschen Politierechter.

„De wijze waarop de Politierechters in Holland doorslaande bewijzen van bekwaamheid geven, bewijst dat, even-