Dc Gemeente recht, de Gemeente redt.

Dit is de wijze waarop onder het Joodsche deel van ons volk Numeri 35 vers 24 en 25 voortleeft. Onder Gemeente moet hier worden verstaan de rechtsprekende Gemeente, d. w. z. in het moderne instituut overgezet: de Rechtbank. Welk een prachtig woord om de dubbele functie van de rechtspraak aan te geven: de straffende functie en die andere die wil, dat den beklaagde ook de helpende hand wordt toegestoken.

Men leze ook in dit licht Zacharia 8 vers 16, zooals dat onder de Joden leeft: „Waarheid en een recht van vrede, recht in uwe poorten”.

Mededeelingen van het Genootschap.

Met grooten dank aan allen, die hun steen of steentje bijdroegen, bericht het Hoofdbestuur van het Genootschap dat de inzameling, die ter gelegenheid van het eeuwfeest heeft plaatsgevonden, de aanzienlijke som van f 64.532.67® heeft opgebracht, te vermeerderen met het legaat van f 15.000 dat wij reeds vermeldden en met het deel in de opbrengst van de Weldadigheidspostzegel van het vorig jaar ad. f 2300.—. De overhandiging van het bedrag heeft op ISOctober 1.1. plaats gevonden. Het past een Genootschap als het onze niet ooit voldaan te zijn, want er is veel werk, dat ondanks de verbetering onzer flnantieele omstandigheden voorloopig nog ongedaan moet blijven. Maar naast die heilige onvoldaanheid staat onze diepe dankbaarheid.

Bericht aan de Afdeelingen.

Op de Schrijfkamer van het Genootschap te Rotterdam zijn enkele plaatsen beschikbaar voor ontslagen gevangenen of voorwaardelijk veroordeelden van alle Afdeelingen. In aanmerking voor plaatsing komen alleen zij die eenige ontwikkeling hebben en die goed schrijven kunnen: kantoorbedienden, reizigers, onderwijzers, enz. Zij ontvangen voor den door hen geleverden arbeid, die bestaat in verschillende lichte administratieve werkzaamheden of in het schrijven van adressen, een behoorlijk loon. De Schrijfkamer zorgt voor onderdak, (ieder op zichzelf, niet in een inrichting) en, zoo mogelijk, voor een betrekking, wanneer het verblijf op de Schrijfkamer eenigen tijd geduurd heeft en de betrokkene voor plaatsing geschikt wordt geacht. Aanvragen om plaatsing met zoo volledig mogelijke inlichtingen te richten tot: De Schrijfkamer, Wijnhaven 22 te Rotterdam.