een 150 yards vóór den eindpaal begon The Spot te verminderen. The Admiral liep daarop Maggic Cercle voorbij en ging zeer handig met driekwart lengte het eerst den eindpaal voorbij. Gatling volgde op een halve lengte achter Magie Cercle-, daarna Annesley, The Spot, Correze en Wheniheral, terwijl Granite een slechte laatste was.

Deze Derby was een sweepstakes van 25 sov. ieder, gevoegd bij 1000 sov. De afstand bedroeg anderhalve mile en er waren 97 inschrijvingen gedaan. Mr. S. G. Cook’s br. h. The Admiral, v. Richmond u. Fcotstep, 8 st. 10 Ib., bereden door Hales, legde de baan in 2 m. 46 M s. af. 4 November. – Heden is de Melbourne Cup geloopen. Deze Cup van 1890 was van bijzonder belang, daar dit de kostbaarste race was die ooit door een club ter wereld was uitgelootd.

In Engeland mogen er éen of twee stakes zijn, die den winner hetzelfde opbrengen, doch het geld wordt door de eigenaars zelven bijgedragen, terwijl hier de 10.000 1. door de V. R. C. uit haar eigen kas werden gegeven. Deze race was een Handicap Sweepstakes van 50 sov. ieder, met 10.000 sov. en een kunstvoorwerp van 150 sov.; de tweede ontving 2000 sov. en de derde 1000 sov. uit de stakes. De afstand bedroeg twee miles en er waren 149 inschrijvingen.

Negen en dertig paarden namen aan dezen kostbaren racedeel, die door Hon. D. S. Walace’s br. h. L.arl>me, v. h. sj. V. Musket u. Mersey, rost. 5 Ib., gereden door Ramage, in prachtigen stijl werd gewonnen. Hij ging met twee en een halve lengte vóór Highborn (6 st. 8 Ib.) het eerst den eindpaal voorbij, Correze (7 st. 3 Ib.) met een halve lengte voor het tweede geld slaande. Eniic volgde den derde op de hielen; daarna The Admiral (7 st. 9 Ib.) en de overigen. De tijd van den winner was 3m. 28K s.

Als voorbeeld van een zeldzame vruchtbaarheid wordt van een Australische veulenmerrie het volgende bericht: Sylvia, geboren in 1864 v. Fischerman u. Juliet, heeft van 1870 tot 1885 zonder interruptie veulens ter wereld gebracht, namelijk 16. In 1886 en 1887 bleef zij onvruchtbaar, in 1888 en 1889 gooide zij ze weg, dit seizoen schonk zij echter, op haar 26ste jaar, nog het leven aan een product.

ofacSi.

Dwinger Berichten. Heeren abonné’s maken wij opmerkzaam op de gelegenheid, die in dit Blad bestaat om gratis aankondigingen, hunne kennels betreffende, te plaatsen, als: honden ter dekking, gedekt, en het werpen van jongen, alsmede verandering van eigenaar.

Opgave betreffende den naam van den hond waar ingeschreven, ras, afstamming, eigenaar, dekgeld en bij wien zich te vervoegen, gelieve nien uiterlijk Vrijdag in te zenden aan de Redac. tie, Rokin 2, Amsterdam.

Kennel Telanak.

(K, W. van Muijden Apeldoorn). Elly (black and tan terrier, geb. Mei 1888) E. V. Berlijn, Z. E. V. Mons 1890, v. Rufford m. Rosa, 4 September 11. gedekt door Prince Richard, v. Champion Wellington m. Lady Garmagh, is 4 November 11. bevallen van vier jongen, een reu en drie teven. De jongen hebben de navolgende namen gekregen: Prince Akas, Princesse Alves, Awas en Princesse Boekt. Prince Akas is bereids verkocht aan den heer M. Hioolen te ’s Gravenhage. De »Princessen” zijn nog te koop. (Zie achterstaande Advertentie).

Martha d'Erpeni, lersche setter, eigenaar de heer A. E. Couvée te Rijswijk, wierp op 17 Dec. 13 jongen, 8 reuen, 4 teven en i levenloos.

In den kennel »dé Jachthond”, van den heer H. P. de Kat van Hardinxveld te Zwijndrecht bij Dordrecht zijn aangekomen: Waldman, Duitsche brak, fokker P. Jahnert, Schilback bij Schöneck, Saksen; Pross-Fanny, geb. 13 Maart 1890 ; Tax van Schlupper, D. H, S. B 3915, van den heer Eatz in Eurkirchen, bekroond met vele prijzen, uit Eongine D. H. S. B 3232, evenzoo met vele iste en eereprijzen bekroond, fokker de voorzitter van de Teckel Club, luitenant Itgener in Spandau, eigenaar de heer C. Gaertner, Zwinger Prossmarke te Berlijn. FrossFanny is nu genaamd Walli.

Een koppel lersche Setters.

Mejuffrouw Christina van Geuns, reeds in het bezit van Ventrij, lersche setter teef, heeft daaraan toegevoegd Firmoy, setter reu van Ossory-Champion Geraldine, ook oud 2 jaar en laatstelijk kennel-kameraad van Ventry.

Beide honden uit de kennels van Keverend o’Callaghan, munten uit door fijnen bouw, kop en boven alles door de prachtige kleur, eigen aan al de o'Callaghan-setters. We hebben dus in ons land op settergebied wat moois gekregen en ze zullen hun rang op de tentoonstellingbanken wel weten op te houden.

Op het jachtveld Rhodesteijn, gemeente Langbroek, van Baron van Brienen van de Groote Eindt, had den 17 December j.l. een jachtpartij plaats. Er werden geschoten in 4 uur tijds 121 stuks wild, als 86 fazanten, 30 hazen. 4 konijnen en i diverse Aan de jacht namen deel, behalve de eigenaar baron van Brienen van de Groote Eindt, baron Groeninx van Zoelen, baron D, van Pallandt, Jhr. H, Clifford, mr. J. Beynen en de heeren H. en G. Kronenburg.

De Minister van justitie heeft, op het adres van het hoofdbestuur van Tuinbouw betreffende het nadeel, dat door hazen en konijnen aan de tuinders wordt veroorzaakt, geantwoord, dat klachten steeds onverwijld en nauwkeurig worden onderzocht en dat, zoo ze gegrond blijken, de vereischte voorzieningen onmiddellijk worden genomen. Door de machtiging, bij art. 26 van de jachtwet bedoeld, kan aan belanghebbenden dezelfde bevoegdheid worden verleend als door intrekking van alle beperkende bepalingen zou worden verkregen. Er bestaat dus, volgens den Minister, geen grond em een wijziging der jachtwet voor te stellen.

In de provincie Groningen is de sluiting van de jachtbedrijven, bij art. 15 der jachtwet bedoeld, bepaald op 31 December a. s.

De sluiting der jacht op klein wild is bepaald voor de provincie Noord-Holland op Woensdag 31 December, met zonsondergang.

Door Gedep. Staten van Utrecht is de sluiting der jacht bepaald op Woensdag 31 December iBgo, met uitzondering echter van het vangen van waterwild met slagnetten en het vangen van eendvogels in een eendenkooi of een daarmede gelijkstaand toestel, alsmede het schieten van waterwild, waarvan de sluiting later zal bepaald worden.

De Société Royale St. Hubert, ter verbetering van het hondenras, heeft besloten eene tentoonstelling te Brussel te organiseeren op 16, 17, 18 en 19 Mei iSqi. In de eerste veertien dagen van Augustus zal er een tweede tentoonstelling plaats hebben te Spa. . De jaarlijksche field trials hebben plaats in de provincie Brabant in den onitrek van Brussel, op 8 en q April a.s.

Hondendiëet. In No. 438 las ik een zeer lezenswaardig artikel, getiteld „Hondendiëet” van onzen ijverigen hondenvriend T. Stinstra. Hoewel in hoofdzaak geheel met ZEd. meegaande, zijn er een paar punten, waaromtrent onze meeningen uiteenloopen en welke ik gaarne hier wil releveeren. Melk is alleen dan een passend voedsel voor jonge honden, wanneer men haar, naarmate van den leeftijd der honden, met water verdunt en zoo mogelijk eerst kookt. Bij zeer jonge honden, van twee tot vijf weken, geve men water en melk. Op ongeveer zes weken '/a water en V 2 melk, daarna '/s water en melk.

Hierbij moet echter in het oog gehouden worden dat ik onder melk versta, het vocht zooals het door de koe wordt gegeven en niet de verdunde vloeistof, die maar al te dikwijls voor melk wordt verkocht. Verder zegt de heer S, dat karnemelk eigenlijk geen voedsel is. Dit kan ik ZEd. in het geheel niet toegeven. Integendeel is karnemelk in vele opzichten bij zeer jonge honden dikwijls te prefereeren boven gewone melk omdat zij gemakkelijker verteert en dus minder digestiestoornissen veroorzaakt.

Wei daarentegen heeft minder voedingswaarde en is meer te beschouwen als een zwak laxeerend middel. Gaan wij eens na wat de bestanddeelen zijn van wei en karnemelk, dan kunnen wij daaruit hunne voedingswaarde afleiden. Bij de kaasfabrikatie, waarbij èn de kaasstof èn de vetten uit de melk verwijderd worden, blijft eene vloeistof de z. g wei over, die uit + 86 pCt water, ruim 4 pCt. suiker en ruim 1/2 pCt zouten bestaat.

Bij de boterfabrikatie daarentegen blijft in de overblijvende vloeistof de (zoogenaamde karnemelk), ook nog de kaasstof achter, welke bij karnemelk ruim 5 pCt. bedraagt, en, daar nu de caseïne een eiwitachtig lichaam (Kali-albuminaat) is, blijkt alleen reeds daaruit, dat ook de voedingswaarde vrij groot kan genoemd worden. Verder ben ik het ook met den geachten schrijver niet eens, waar hij zegt dat het vleesch van alle vetdeelen moet ontdaan worden, alvorens het aan de honden te geven. Integendeel is m. i, vet, in mate gegeven, vooral

des winters, een uitstekend voedingsmiddel, mits de honden tevens veel beweging kunnen nemen. Over vet sprekende, komt men onwillekeurig op de levertraan, een oliesoort die verzameld'wordt door uitlekking van op elkander gelegen levers van verschillende Gadus-soorten (Kabeljauw).

M. i. mag geen fokker nalaten zijne jonge honden, zoodra zij gespeend zijn, van deze traan te geven. Ik zag daarvan steeds uitstekende resultaten : hondenziekte kwam bij met levertraan gevoede dieren, veel minder voor en, werden zij niettegenstaande het gebruik van levertraan toch aangetast, dan waren zij sterker en dus meer resistenzfahig tegen den aanval. Het is echter wenschelijk daarbij te gebruiken de donker gekleurde traan, daar deze gemakkelijker in het lichaam wordt geresorbeerd, door de bijmenging van verschillende gal-bestanddeelen. Deze vloeistof toch, doordringt dierlijke vliezen ongeveer tienmaal gemakkelijker dan andere vetten.

Ten slotte heeft m. i. een jonge hond wel degelijk keukenzout noodig, doch wordt hem dit misschien reeds in voldoende mate door het gebruik van melk toegevoerd. Of het gebruik van phosphorzure kalk, in kleine hoeveelheden gemengd door het eten, van groot nut is, durf ik nog niet te beslissen; ik neem daarmede bij honden nu proeven, bij veulens zag ik goede resultaten. Dr. K.

De St. Bernard Club-Show.

C Vervolg.)

Het onderstaande is een uitreksel uit het otficieele verslag aan de K. C. van de beide keurmeesters.

Challenge klasse: Sir Bedivere in betere conditie dan te Leeds; een mededinger, die hem nabij zoude komen, heeft hij thans niet. Angelo, bij hem vergeleken, had geen kans.

Open klasse: Salvator Rosa (van Lord Bute) 6 maanden oud door Mr. J. F. Smith met 150 pd st. betaald, eerste prijs, zeer groot van stuk, mooie kleur, mooi geteekend, thans 18 maanden oud. nog niet volkomen uitgegroeid. Tweede prijs. Lord Dunlo (van Sir Bedivere) zeer mooie kop en expressie, kleur kon beter zijn, terwijl zijne zwaarte wel wat veel scheen voor de niet zeer forsche pooten. Derde prijs, Claudius, (van Ben Lomond) een goed gebouwde hond, doch even als zijn vader zonder zwarte slagschaduw in den kop. Vierde prijs, Albett Victor 11, die geen witte halskraa'cr heeft Reserve, Sospito (van Prins Battenberg,) wat te veel ineengedrongen, en die niet goed in den ring stond. In de klasse, 12-18 maanden oud: Salvator Rosa ■ 2de, Baron Daere (van Pouf,) geen halskraag en te weinig wit; 3de, Donny brook pair (van Flesper) met geen stevige voorpooten, Dandips Dojiovan, niet uitgegroeid, evenals reserve Prinee of Kent. “ ” Klasse 6—12 maanden ond: iste prijs, Sir Hereward (van Lord Bute), 81/2 maand oud, een veel belovende puppy; staart niet goed gedragen. De andere prijswinner reeds beschreven. Teven. Challenge klasse: iste, (van Plinlimmon) eene oude bekende; heeft wat te veel wit aan den snuit, waardoor de expressie bedorven wordt; geen goede staart' 2de, Champion Peggotty, altijd nog kreupel, wit en bruin gevlekt.

Open klasse was zoo mooi, dat allen werden bekroond iste Andromeda (van Hesper) eene mooie teef, in vele opzichten zeer mooi, doch toont nu reeds in den ring dat zij niet van dogshowing houdt; 2de prijs, Haidee (van Correze) zeer mooie kop, doch evenals Correze, geen slagschaduw en te bleek van kleur; 3de prijs, P,oselyte (Ben Lomond) bijna eenkleurig; 4de prijs, 'ladybird, (Duke of Wellington) mooi van kleur, doch ooren te lang en staart slecht gedragen ; reserve, lady Gladwijn (Prinee Regent), toont voor een langharige te veel rimpels in den kop.

Mr. Norris Elye maakt zijne excuses, dat hij door het slechte licht en de beperkte plaatsruimte, misschien meer abuizen zal hebben gemaakt dan gewoonlijk. Hij was zeer ingenomen met het diepe zwart, dat vele honden in den kop hadden; de teven vond hij beter dan de reuën en schreef dit daaraan toe, dat er zoovele veel belovende reuën naar Amerika waren geëxporteerd geworden. Over de kortharigen was Mr. Oppenheim, de keurmeester, zeer voldaan. Keeper, van Mr. I. F. Smith, had het rijk alleen in de challenge klasse, prachtige conditie a la Smith, een mooie kop, wit en bruin gevlekt. Open klasse. Mr. Smith’s Ivo, eerste, doch was wat te mager; Barreigh, tweede, zeer mooi van kleur; Argonaut, juist van hondenziekte hersteld, derde; reserve, Mr Smith’s Caradoc, een nestbroeder van Sir Bedivere! Teef klasse. Challenge klasse. Sans peur, geïmporteerd, zonder zwarte slagschaduw, eerste, en won later de roo guinjes cup voor teven.

In de open klasse was de kwaliteit zoo goed dat extra prijzen werden gemaakt. Mr. I. F. Smith won het leeuwenaandeel.