van de heeren D. Stavorinus (Wester-) en J. N. R. Teune (Oosterfabriek). De scheikundige adviseur Dr. A. Smits is benoemd tot hoogleeraar aan de technische hoogeschool te Delft. In de vacature ontstaan door de benoeming van den bouwkundigen hoofdopzichter L. 11. E. van llylckema Vliegh, is voorzien door de benoeming van den heer P. Brouwer uit Delft tot bouwkundig hoofdopzichter, terwijl het bouwkundig bureau gelijktijdig met de verhuizing van den ingenieur onder-directeur is verplaatst naar de Westerfabriek. Tot assistent-administrateur op het hoofdkantoor is benoemd de heer Taco Mulder accountant uit Utrecht.

De werkzaamheden aan de grondophooging der 3''® of Zuidergasfabriek zijn sedert een paar maanden in vollen gang, zoodat + 80,000 W. zand zijn gestort.

In verband met de toepassing van de Rijksongevallenwet achten wij het niet ondienstig de aandacht van onze lezers te vestigen op de hieronder vermelde uitspraak n”. 542 van den Raad van beroep te Dordrecht

dfl. 15 Januari 190(5 op 24 April 1906, bevestigd door den Centralen Raad van Beroep, voorkomende in het Weekblad voor de Rechtspraak der Ongevallenverzekerincj, van Zaterdag 14 Juli 1906.

De Grutter, stoker in de gasfabriek te Sliedrecht tijdelijk bezig met het inmetselen van een retort, heeft een slag met een handspaak tegen den buik bekomen.

Het metselen geschiedde bij den bouw van een oven en de Bank ontkent, dat zulks tot verzekeringsplichtige gasfabricage belioort en weigert schadeloosstelling. Ook de Raad acht het bouwen van een oven in eigen beheer niet verzekeringsplichtig en bevestigt de uitspraak der Bank.

Amsterdam. Twee jongens van 19 en 13 jaar hebben zich door een gebroken glasruit toegang verschaft tot een onbewoond perceel in de Pieter Nieuwlandstraat. Zij hebben uit den muntgasmeter den inbond ontvreemd.

7 Augustus 1906. Telegraaf.

Apeldoorn. Hieronder geven wij nog een paar kiekjes weer, die wij, evenals het welge-

slaagde kiekje, opgenomen in het Julinummer, aan den Heer Goor. verschuldigd zijn.

Het eerste kiekje geeft de pleegzuster voor de behandeling der lupuslijders aan de

gasfabriek te Ape’doorn weder, in de nabijheid van het fabneksmeter-lokaal, waar