de ongelukkige lijders behandeld worden

Het tweede kiekje geeft eenige der jongere krachten van onze Vereeniging bij

het bezoek te Hoog Soeren, waaronder de Heer Cogl.

Wij meenden door het opnemen van deze photo’s in ons Tijdschrift velen nog eene aangename herinnering te meer aan de

Algemeene Vergadering te Apeldoorn te zullen verschaffen.

Arnhem. Hedenmorgen brak in de Hertogstraat brand uit, welke zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Vermoedelijk ontstaan door het in brand raken van den gummislang van een gascomfoor, deelden de vlammen zich aan de gordijnen mede, deden de ruiten springen en sloegen langs den gevel omhoog. Een toevallig in de buurt zich bevindende agent snelde met eenige burgers naar binnen en wist met emmers water den brand in den aanvang te stuiten. Assurantie dekt de schade.

9 Augustus 1906. Telegraaf.

’sGravenhage. De Bond van Nederlandsche Gemeentewerklieden, afd. Den Haag, heeft zich tot den Raad dezer gemeente gewend met het verzoek, om den gemeentewerklieden vrije kleeding en schoeisel te verschaffen, of zoo dit niet gaat, een vergoeding, gelijkstaande met het bedrag, dat anders voor vrije kleeding zou worden uitgetrokken.

De bond verwijst naar andere gemeenten, zooals b. V. Arnhem, waar de gemeentewerklieden ook vojjrzien worden van>vrije kleeding en schoeisel, redenen waarom hij meent, dat zijn verzoek wel voor inwilliging vatbaar is.

Haarlem. Onlangs is Mr. Lodewijk Christiaan Kronenberg, advocaat en procureur aldaar dood te bed gevonden.

De gaskraan op zijn kamer stond open, zoodat verstikking door gas de oorzaak van het overlijden moet wezen.

Mr. Kronenberg was voorzitter of lid van verscheidene philantropische vereenigingen en even 60 jaar oud.

Omtrent dit ongeval meldt men ons nog het volgende:

De slaapkamer is groot 3.75 X 2.30 X 3 = 25.875

De brander was een globe-brander met regulateur, geschat op een verbruik van 180 L per uur.