Vertegenwoordiging in de Nederlandsche Commissie voor de Verlichtings-techniek (onderdeel van de Internationale Commissie voor de Verlichtings-techniek).

J. VAN Rossum du Chattel, c. i., Voorzitter van de N. C. V.

O. A. Brender a Brandis, t.; W. Niermeijer, t.; Dr. L. J. Terneden; E. F. van de Waereld.

Het Bestuur vestigt de aandacht van wie het aangaat op de nieuw ingestelde bepaling, dat voor personen, verbonden aan een gasfabriek of gasbedrijf, die niet in de termen vallen om gewoon lid van de Vereeniging te worden, behoudens in bijzondere gevallen ter beoordeeling van het Bestuur —de abonnementsprijs van Het Gas op ƒ 5,— per jaar kan worden gesteld. Aanvragen voor deze categorie van abonnementen moeten worden gericht aan den Directeur van het Centraal-Bureau der Vereeniging, van Beverningkstraat 164, te ’s-Oravenhage.

Het Bestuur maakt de nieuwe leden opmerkzaam, dat het Algemeen Zaak-, Naam-, Plaats- en Personenregister op de jaargangen 1880/81 —l9lO van Het Gas tegen betaling van ƒ 1,— per exemplaar verkrijgbaar is bij den Directeur van het Centraal-Bureau der Vereeniging, van Beverningkstraat 164, te ’s-Gravenhage.

Exemplaren van de brochure zwavelzure ammoniak, zijne bereiding, zijne omzetting in den bodem en zijn gebruik, door A. A. ter Haar, landbouwleeraar te Goes, derde druk, zijn op schriftelijke aanvraag onder toevoeging van een stuivers-postzegel verkrijgbaar bij den Directeur van het Centraal-Bureau der Vereeniging, van Beverningkstraat 164, te ’s-Gravenhage.

PROPAGANDA VOOR GAS.

Het Bestuur herinnert er aan, dat op de Algemeene Vergadering te Leeuwarden gehouden, een crediet van ƒ 250, beschikbaar werd gesteld voor het aanschaffen van experimentmeters, verschillende kookplaten, gas- en strijkkomforen, modellen van pannen, enz. ten dienste van het houden van voordrachten over het koken op gas. De toestellen zijn voor de leden der Vereeniging voor een termijn van vier dagen ad ƒ 10,— beschikbaar. De aanvragen voor het toezenden van de toestellen moeten worden gericht aan den Directeur van het Centraal-Bureau der Vereeniging, van Beverningkstraat 164, te ’s-Oravenhage.

Voor het houden van voordrachten hebben zich beschikbaar gesteld: mejuffrouw J. Oppenheimer, adres Wouwermanstraat no 43 boven, te Amsterdam; mevrouw A. H. Coeterier-Schröder, adres Johannes Verhuiststraat no 93 te Amsterdam, en mevrouw S. W. Korff-Klaasesz, adres Admiraal de Ruyterweg n° 216, te Sloterdijk bij Amsterdam.

Degenen, die een of meer voordrachten wenschen te organiseeren, kunnen zich rechtstreeks tot deze dames wenden of daarvoor de tusschenkomst van den Directeur van het Centraal-Bureau inroepen.

Vraag van het Centraal-Bureau.

Kan iemand inlichtingen verschaffen omtrent de vraag of in ons land reeds zuivelfabrieken gebruik maken van gasverwarming voor het op temperatuur brengen van de te verwerken melk? Zoo ja, waar en met welk resultaat?