plaatse te voorkomen, is de diepte van het gat slechts gelijk aan de van de pijp gehouden door de wand van het mondstuk aan de zijde van de pijp weg te laten; de bovenkant en; de onderkant van het mondstuk zijn bij 8 als een flens opgezet en aan 5 bevestigd. Om een niet in bedrijf zijnde willekeurige retort af te sluiten, b.v. voor het uitbranden, of repareeren, in elk mondstuk van een, aan de buitenzijde van de pijp te bedienen, klep voorzien.

De klep 10 die door een veerende arm 11 tegen de binnenzijde van de klimpijp 5 wordt gedrukt, kan met behulp van een as 12, die in een aan de pijp 5 bevestigd blok 13 draait, door middel van een handel bewogen worden. 14 is een veer om het blokje, die evenals de veer 11 de klep sluitend tegen den binnenwand van de pijp aandrukt. 16 is de flens van het blok 13 waarmede het aan de pijp is bevestigd; 8 de daarvoor bestemde moeren.

No. 3328 A. D. 1915.

H. A. Carpenter, Camp Meeting Road, Sewickley, Allegheny County, Pennsylvania, U. S. A. & Riter Conley Manufacturing Company.

Verbetering aan het toestel voor het reinigen van klimpijpen. (Afbeelding 6).

De uitvinding heeft betrekking op het reinigen van klimpijpen van het soort beschreven in het Br. O. S. No. 5268 A.D. 1915, hetwelk in ’tkort hierboven is behandeld. De teekening links stelt voor een doorsnede over het boveneinde van de klimpijp, de gasmain en het toestel. De teekening rechts een perspectivische projectie van het lichaam waarmede de pijpen worden gereinigd.

1 is het boveneinde van de klimpijp, die rechthoekig van doorsnede is; 2 is de main, of koelhuis met plaatselijke openingen 3, waarvan de hartlijn samenvalt met het hart van de klimpijp. Op de opening 3 is het huis van een afsluiter 4 bevestigd, welke afsluiter op bekende wijze, door middel van een handwiel geopend en gesloten kan worden. Onder normale omstandigheden is de klep gesloten; bij ’t gebruik van het reinigingstoestel is hij geopend.

Het reinigingstoestel bestaat uit een huis 7, dat, door middel van twee klampen 12 die door een stang 13 onderling verbonden zijn en draaibaar op den afsluiter bevestigd zijn, met behulp van 2 oogen 17, op het huis van den afsluiter wordt vastgezet. Door het draaien van een handel 10 waaraan een exentriek 11 bevestigd is.

wordt de afgewerkte onderkant 9 van het toestel, op den afgewerkten bovenkant 8 van den afsluiter gasdicht aangedrukt.

Afb. 6.

Het lichaam 19, het eigenlijke reinigingslichaam, is hol uitgevoerd en van metaal vervaardigd. Het heeft naast een groot gewicht een betrekkelijk groote lengte. Het is aan alle zijden open bij 21, 22 en 23, zocdat, op welke diepte

het wordt gelaten, het altijd een vrije doortocht van het geproduceerde gas verzekert.

Het is in doorsnede iets kleiner dan de doorsnede van de pijp en bezit verder onderkanten 20, die mesvormig zijn uitgevoerd, om de teer enz. gemakkelijk los te werken.

Het lichaam kan op verschillende manieren in de pijp op en neer bewogen worden. De uitvoeringsvorm geeft te zien dat het lichaam aan een koord 18 is opgehangen, dat, om gasverlies te voorkomen, door een pakkingbus 24 wordt geleid.

Zwitserland.

No. 71165.

Berlin-Anhaltische Maschinenbau A. G. te Berlijn.

Centrifugaal wasscher. (Afbeelding 7). Bij de bekende gaswasschers, waarbij de