utrecht met groote meerderheid van stemmen werd aangenomen.

De Vereeniging schonk aan het Ondersteuningsfonds ook dit jaar wederom de jaarlijksche gift en subsidieerde eveneens wederom de gascursus, welke door ons medelid G. A. Brender a Brandis, aan de Technische Hoogeschool te Delft wordt gegeven.

Aan het lid K. Blokhuis werd een gratificatie toegekend als blijk van waardeêring voor zijn arbeid aan het Leerboek voor Gasfitters.

Met de Vereeniging voor Waterleidingst)elangen in Nederland werd een contract afgesloten, ter regeling van de voorwaarden, waarop ruimte in Het Gas voor eene Waterleidingrubriek wordt afgestaan en een aantal exemplaren van ons orgaan beschikbaar wordt gesteld voor leden van genoemde Vereeniging.

Het Bestuur wil niet nalaten hier zijn voldoening uit te spreken over het dan toch eindelijk tot stand komen van deze zaak. Het vertrouwt, dat dit begin van samenwerking zal leiden tot een hechten, collegialen band tusschen beide Vereenigingen en tot eene toenadering die de

leden van beide samenwerkende Vereenigingen slechts ten goede kan komen.

Naar buiten behoefde dit jaar het Bestuur niet vertegenwoordigend op te treden; tentoonstellingen, bij welker opening de Voorzitter werd uitgenoodigd, zijn niet gehouden. In dit verband valt evenwel te vermelden, dat de heer Bakhuis in zijne kwaliteit van Voorzitter der Vereeniging werd uitgenoodigd zitting te nemen in de Nijverheidscommissie van het Kon. Nationaal Steuncomité en dat hij nadien als lid werd benoemd in de Kolen-Commissie van dat comité.

De 43ste Algemeene Vergadering werd, hoewel wegens de tijdsomstandigheden eenigermate beperkt in haar feestelijk vertoon toch gehou-I den, waartoe te Nijmegen tal van leden bijeenj gekomen waren.

Met een woord van erkentelijkheid jegens den Nijmeegschen gastheer voor zijne goede zorgen ter gelegenheid van de Algemeene Vergadering, en den wensch, dat het der Vereeniging, dank zij Uw aller steun, blijvend wel moge gaan, eindigt het Bestuur dit overzicht omtrent de lotgevallen der Vereeniging in IQIS.

Het Bestuur der Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, gedurende 1915,

j. E. H. Bakhuis c. i.. Voorzitter. J. Blom Szn., vice-Voorzitter.

P. Bolsius, Secretaris.

W. Nierme ij e r, t., vice-Secretaris. H. R. de Breuk, Penningmeester.

M. Levert, vice-Penningmeester. j. G. van Niftrik jr.. Bestuurslid.

’s-Gravenhage, 22 Januari 1916.