gasfabriek, doch de grossier of winkelier; de laatsten krijgen van de gemeente slechts gratis de gelegenheid om daar, waar dit én voor hun zaak én voor de gasleverende gemeente het doelmatigst is, te laten zien wat zij op gasgebied verkoopen. De benoodigde ruimte verkrijgen zij daartoe gratis, evenals gas voor het demonstreeren van toestellen en water voor het bedrijfsklaar laten zien van geysers en centrale warmwatervoorziening. De kosten van de inrichting van eene standplaats zijn natuurlijk voor rekening van den exposant.

Inlichtingen worden door de beambte van het

gasbedrijf aan de bezoekers gegeven de grootste onkosten van elke tentoonstelling: de vertegenwoordiging van de firma kost hier dus den exposanten alweer niets. Zij behoeven slechts te zorgen, dat zij Mej. Dieperink de noodige inlichtingen vérstrekken om harerzijds bezoekers wegwijs te maken en hebben alleen wat kosten te maken voor brochures, prijslijsten of wat dies meer zij zaken, die hun, omdat zij ze toch moeten hebben, voor deze tentoonstelling geen 'extra zwarigheid zullen brengen.

De tentoonstelling is ingericht in een bovenzaal van den aanbouw aan het administratiegebouw van de fabriek aan den Oostzeedijk, in welken aanbouw de geheele dienst van de dis-

tributie is ondergebracht. De benedenruimte wordt ingenomen door het magazijn van fittings en de daarbij beboerende administratielokalen, alsmede het lokaal voor den dienst van muntmeteraansluitingen en klachten. De bovenlokaliteiten zijn in gebruik voor de administratie van de muntmeteraansluitingen en het kaarten-register.

Firma Pot en Van Nes.

Door in dit gebouw de tentoonstelling in te richten wordt bereikt, dat men het meeste kans heeft op contact met de gasgebruikers, terwijl de koffiekamer voor het kantoorpersoneel, welke kamer juist boven de toonruimte ligt, prachtig

bruikbaar is voor het houden van voordrachten over gas en van kookdemonstraties.

Het is de bedoeling, dat in den komenden winter op die wijze de propaganda flink wordt aangepakt door cursussen te geven voor dames en voor keukenprinsessen.

Tot de expositie werken thans mede de firma’s Pot en van Nes, Stokvis, Selten, van Deventer en Wed. Krans; het meeste werk heeft eerstgenoemde firma van de zaak gemaakt, door een flinke ruimte in drie deelen te doen inrichten als quasi-salon-, keuken en badkamer. Wel is het salonnetje voorzien van drie haarden en wel heeft men ook in de keuken een overdaad van fornuizen en comforen, maar dat is noodzakelijk.