Ongelooflijk is de groote moeite van het Bestuur om te trachten te bereiken eene gunstige oplossing van dit probleem in verband, met de beschikbare gelden onzer vereeniging.

Talrijke vergaderingen zijn gewijd geweest aan het samenstellen van een ontwerp-overeenkomst en het bespreken van de ingekomen aanbiedingen.

De eene uitgever wil ’t geheel in handen nemen zonder dat een goede controle onzerzijds mogelijk is, de ander wil het beschikbaar stellen voor een nader te benoemen Redactie, doch is dan te hoog, in prijs.

Ik wijs U er thans reeds op dat in alle gevallen de onkosten aan een dergelijk blad verbonden een belangrijk offer zullen eischen van onze kas waarmede bij eene eventueele beslissing wel degelijk rekening gehouden moet worden.

Op het Congres van Volks- en Schoolbaden, gehouden op 5 Juni 1915 te Arnhem, is onze vereeniging vertegenwoordigd geweest door onzen geachten Secretaris, den heer D. Drost, die onze vereeniging ook op het gezondheids-congres, dat a.s. Vrijdag en Zaterdag te Deventer gehouden wordt, zal vertegenwoordigen.

Alvorens over te gaan tot het gebruikelijke overzicht over de werkzaamheden der waterleidingen in Nederland, tot voor zoover deze te onzer kennis zijn gebracht, noodig ik U uit met mij van Uw zitplaatsen op te staan om eenige afscheidswoorden te spreken betreffende twee leden en een oud-voorzitter, die ons door den dood zijn ontvallen.

Alhoewel wijlen de heer P. Polet reeds bedankt had voor onze vereeniging, zal bij U allen nog helder voor den geest staan de krachtige persoonlijkheid met zijn machtig redenaarstalent, die menig jaar op uitmuntende en sympathieke wijze Uwe vergaderingen heeft weten te leiden.

Nauwelijks ontheven van zijn zware taak te Middelburg, als Directeur van de Waterleiding, Oasen Electriciteitsfabrieken, alwaar hij onverdroten 32 jaren is werkzaam geweest in het belang van genoemde gemeente, had een ieder zoo gaarne hem het welverdiende ambteloos leven voor lange jaren te Utrecht gegund.

Helaas, dit heeft niet mogen zijn.

Onverwachts ontviel hij aan zijn trouwe ega en kinderen op 62-jarigen leeftijd.

Uit hoogachting en dankbaarheid voor al hetgeen de overledene tevens voor onze vereeniging heeft verricht, is door het Bestuur, namens Uwe vereeniging, met eenige toepasselijke woorden een krans neergelegd op zijn laatste rustplaats te Utrecht.

Een jonge man, in de kracht van zijn leven, de heer W. F. O. Schaalje, werd geheel onverwachts weggerukt uit zijn familie en werkkring.

Waar de overledene reeds geruimen lijd werkzaam was als Ingenieur bij de gem. waterleidingen te Amsterdam, is dit een groot verlies voor deze inrichting.

Ook ontvingen wij bericht van het overlijden van den heer Schölvinck, Geschaftsführer des Wasserwerks des Landkreises Aachen en als zoodanig beheerder van de waterleidingen voor Vaals en Kerkrade.

Dat zij in vrede rusten.

Mag ik U verzoeken Uwe zitplaatsen weder in te nemen.

Tegen 1 januari a.s. hebben bedankt als gewoon lid:

de heer N. Biezeveld, den Haag;

„ „ W. van Veen, Breda.

Aangenomen zijn als gewone leden:

de heer H. Geesink, Directeur der waterleiding van Weesp;

„ „ L. Later, Directeur der water- en lichtbedrijven te Watergraafsmeer;

„ „ A. C. de Bruyn, Administrateur van de waterleiding te Harderwijk;

„ „ D. Buizer, Directeur van de gemeente waterleiding te ’s-Gravendeel;