de heer K. Broeze, Directeur van de waterleiding voor Lekkerkerk, Krimpen aan de Lek, Krimpen aan den IJssel;

„ „ A. C. Koppejan, Directeur der gemeentebedrijven in Amersfoort;

als Buitengewoon lid;

de Hollandsche Beton-Maatschappij, den Haag

Firma A. W. Dupont (H. G. Wittebol & Co.) te Amsterdam

Petrie & Co. te Amsterdam.

Met genoegen zult U met mij deze belangrijke toename van leden gadeslaan. Onze nieuwe leden dan ook welkom toegeroepen in onze vereeniging; weest overtuigd dat wij gaarne met U wenschen samen te werken tot het goede doel van onze vereeniging.

Voorts is het mij aangenaam U het navolgende te kunnen mededeelen:

dat ons lid de heer J. Kooper, Ingenieur bij het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, benoemd is tot Provinciaal Hoofd-Ingenieur in Groningen,

dat in een geschil tusschen de gemeente Leeuwarden en Leeuwardsche Waterleiding als 3e arbiter werd uitgenoodigd de Voorzitter van Uwe vereeniging, welke functie door hem is aanvaard.

dat tot beslechting van een verschil tusschen de waterleiding te Ede en de firma Louis Smulders & Co. te Utrecht Uw Bestuur werd uitgenoodigd, waaraan is voldaan.

Waar ik thans voornemens ben u een overzicht te geven van verschillende werkzaamheden op ons gebied, wil ik u in de allereerste plaats mededeelen dat deze gegevens dikwijls moeitevol worden verkregen en gezien de wijze van het inwinnen dezer inlichtingen, niet op volledigheid kunnen bogen.

Dit laatste is echter wel te bereiken, doch alleen bij een algemeene medewerking van onze leden.

Als elk lid in zijn omgeving zich overtuigd heeft van nieuwe plannen, uitbreidingen etc. betreffende waterleidingen en deze gegevens opzendt aan ons Secretariaat, dan heeft hij de voldoening een steentje bijgedragen te hebben tot een zooveel mogelijk compleet overzicht.

Daarom, Mijne Heeren, een vriendelijk verzoek tot U gericht om ons te steunen in dit streven, hetwelk ons allen ten goede moet komen.

Laat mijn stem niet wezen als een roepende in de woestijn.

Intusschen mijn dank aan de leden, die de welwillende moeite hebben genomen om ons Bestuur diverse gegevens te verstrekken.

Bij de bestaande waterleidingen werd:

Voor Enschede een nieuwe bronnenrij aangelegd, bestaande uit 13 bronnen, wijd s', met een lengte van 600 M. lucht- en hevelleiding.

Door de gemeente Boskoop een waterlevering begonnen aan de gemeenten Leiderdorp en Zoeterwoude, met ingebruikstelling van een nieuwe watertoren geplaatst op het pompstation gelegen in de gemeente Hazerswoude. Door deze waterleiding is ook onderhandeling aangeknoopt tot de levering van water aan de gemeente Waddinxveen.

Voor Middelburg 10 nieuwe putten bijgemaakt en het buizennet uitgebreid. De gemeente Kethel en Spaland aan de Schiedamsche waterleiding aangesloten.

Voor de Zaanlandsche waterleiding te Wijk aan Zee naast de stoom-installatie een geheel electrische pomp-installatie opgericht met 2 hoogdruk- en 2 laagdruk-centrifugaalpompen, 2 vacuümpompjes en bovendien 3 electro centrifugaalpompen voor het oppompen van het water uit de bronnen en een nieuwe persbuis van 400 inM. wijdte tot Beverwijk gelegd.

Tevens wordt aldaar gebouwd een hoogreservoir van 2000 welk werk is aangenomen door de Hollandsche Beton-Maatschappij, den Haag.

In Naarden en Huizen werd het buizennet belangrijk uitgebreid.

In uitvoering zijn de waterleidingen van Heerenveen, Velsen, Nieuw Lekkerland en Streefkerk en Sittard.

Te ’s Gravendeel en Strijen is de waterleiding in gebruik genomen. Idem te Egmond.

Aan den gemeenteraad van Rheden is een plan voor een gemeentè-waterieiding, zich strekkende van Rheden over de De Steeg, Eilecom en Dieren, ingediend.