10e. Klein gebouwtje waarin de electrische motor centrifugaalpomp opgesteld is, die op diepboringen werkt.

lle. Schema van stroomtoevoer, zooals de K.E.M. gebruikt, ten einde zoodoende het Hoofdsysteem onafhankelijk te maken van de aftakkingen.

12e. De verbindingsmoffen in den kabel; de loodmantel van den kabel, ook in de moffen doorgevoerd.

13e. Zoogenaamde T-mof.

14e. Transformatorhuisje.

15e. De centrale te Ymuiden.

16e. Hoogspanning transformator gebouwtje, een typische vorm van een ietwat hooger gebouwtje. De geheele transformator zaak is absoluut afgescheiden van het eigenlijk bedrijf, met twee deuren voor hooge en lage spanning.

17e. Andere vorm van zulk een gebouwtje.

18e. Een zeer hoog transformatiehuisje, voor directe uitvoer van L.S. leidingen

IQe. Opstelling der isolatoren.

2Qe. Een typische vorm van voltmeterbord.

2le. Hoogspanningskabel.

Dit is alles wat ik op waterleidinggebied heb kunnen verzamelen. Tijdsomstandigheden hebben het mij niet mogelijk gemaakt uitvoeriger op deze zaak in te gaan.

De Voorzitter-, Mijnheer Smit Kleine ik dank U zeer voor de explicatie der teekening en Uwe waardevolle toelichtingen.

Ik stel thans voor over te gaan tot de benoeming van een nieuw bestuurslid in de plaats van den heer beverland, die gisteren gekozen tot voorzitter, voor de functie en ook als bestuurslid heeft bedankt.

Uitgebracht worden 31 stemmen, waarvan de heer van Poelgeest verkreeg 17, Brandenburg 7, Schouwenburg 3, Halbertsma 1, Wolters 1, zoodat de heer van Poelgeest is gekozen.

De Voorzitter Mag ik den heer van Poelgeest vragen of hij deze benoeming aanvaardt?

De heer van Poelgeest. M. de'V. Ik zal deze benoeming aanvaarden.

De Voorzitter: Dan feliciteer ik de vereeniging met deze aanwinst en hoop, dat hij altijd even pleizierig mag werken in het belang van de vereeniging, als dat altijd het kenmerk is geweest van onze vergaderingen.

Wij gaan thans over tot het kiezen van een voorzitter. Het bestuur bestaat dus thans uit de heeren; Rijk, Payens, Drost, Poelgeest en Sneep.

Uitgebracht worden 30 stemmen, waarvan 23 op den heer Rijk, 6 op den heer Van Poelgeest, 1 op den heer Drost, zoodat de heer Rijk is gekozen.

De Voorzitter: Mijnheer Rijk, U hebt vernomen, dat U met groote meerderheid is gekozen tot leider. Mag ik U vragen of U bereid is deze functie te aanvaarden?

De heer Ryk: M. de V. Ik kan niet nalaten te erkennen, dat de keuze van gisteren voor de vereeniging belangrijk beter was, dan die van vandaag. Ik voor mijzelf, zou mij niet geschikt achten als voorzitter, maar waar de vergadering mij met zoo groote meerderheid heeft benoemd, wil ik het gaarne wagen, maar de vereeniging moet dan ook het risico dragen. Ik neem echter de benoeming gaarne aan en ik zal trachten de voetsporen van mijn voorganger te drukken en de vereeniging op dezelfde wijze trachten te leiden als ook tot heden zoo uitnemend is geschied.

De Voorzitter: Mijnheer Rijk, ik geloof, dat deze keuze een zeer gelukkige is geweest en ik beveel de vereeniging ten zeerste bij den nieuwen voorzitter aan.

Mag ik thans het woord verleenen aan den heer Roelof Kuipers, die een voordracht zal houden over:

Reiniging van water voor drinkwatervoorziening.

De heer Roelof Kuipers: De betiteling, die op de agenda staat, is ietwat wijdsch en ik moet U dan ook in dat opzicht teleurstellen. Hoe gaarne ik het had gewild, heb ik op dit oogenblik mij niet voldoende kunnen bezig houden met watervoorziening in het algemeen. Ik zal mij daarom moeten bepalen tot het terrein waarop ik in de laatste jaren mij heb bewogen n.l. op het gebied van