menggas gemaakt en gedurende de laatste campagne vóór de in bedrijf stelling van de Zuidergasfabriek werd tusschen 1 Juli 1912 en 1 juli 1913 het belangrijke quantum van 52.000.000 M 3. geproduceerd gas bereikt.

Behalve in de fabriek was Oeerling ook in de meer algemeene leiding der zaken voor zijne chefs een uitnemende steun. Zijne goed versneden pen en vaardigheid als stylist zijn de gemeentegasfabrieken menigmaal ten goede gekomen. De meer ingewijden zullen zich ongetwijfeld herinneren zijn belangrijk aandeel gedurende de jaren 1906 en 1907 in de samenstelling van de Bijzondere Voorschriften voor den Dienst der Gemeentegasfabrieken, toen het, na de aanneming der ingrijpende amendementen op het Concept-Werklieden-Reglement in den Raad, bijna onmogelijk scheen, daarop practisch uitvoerbare Bijzondere Voorschriften te bouwen. Oeerling is er in geslaagd, na tal van besprekingen met een zoo bij uitstek kundig jurist als den toenmaligen Wethouder voor de Gemeentebedrijven Mr. Th. Heemskerk en na het ééne concept vóór, het andere na, naar de prullemand te hebben verwezen, een ontwerp te leveren, dat niet alleen levensvatbaar bleek en de gerezen moeilijkheden tot oplossing bracht, doch dat na de vaststelling voor den dienst der Gemeentegasfabrieken als voorbeeld en grondslag heeft gediend voor al die diensten van Amsterdam, waarop het W. R. van toepassing werd verklaard.

Niettegenstaande zijne werkkracht onafgebroken door de zorg voor het aan zijn beheer toevertrouwde bedrijf werd in beslag genomen, heeft Geerling de ontwikkeling van het gasvak ook buiten Amsterdam in hooge mate bevorderd.

Herhaaldelijk werd hij door de besturen van andere gemeenten geroepen, om door zijn advies gerezen moeilijkheden te helpen oplossen. In de gemeenten Wijk bij Duurstede, Steenwijk, Oss, Winkel, Bussum, Winterswijk, Papendrecht, Koog a/d Zaan en den Helder werd zijn oord'el over belangrijke quaesties gevraagd, terwijl voor Schoonhoven, Watergraafsmeer en Heemstede door hem tot stichting van een gemeentelijk gasbedrijf werd geraden, de gasfabriek door hem werd ontworpen en onder zijne leiding gebouwd.

Te memoreeren wat Geerling voor onze Vereeniging is geweest en hoe na het vereenigingsleven der gasfabrikanten in Nederland hem aan het harte lag, zij aan daartoe beter bevoegden toevertrouwd. Ook in onze Vereeniging zal zijn heengaan eene leemte laten, welke niet gemakkelijk zal zijn aan te vullen, doch ook daar moge zijn voorbeeld velen tot navolging aansporen.

Op den avond van den November, toen het stoffelijk overschot van den geachten doode zou worden uitgedragen, hadden zijne ingenieurs, vele ambtenaren, beambten en werklieden zich op de Oostergasfabriek vereenigd, om hunnen ambtgenoot en chef de laatste eer te bewijzen.

Nadat de lijkbaar bedolven onder bloemstukken en kransen door eenige ambtenaren der fabriek van zijne woning naar den spoorwagen was gedragen en daarin was neer-