11. NAMEN-REGISTER.

Blz.

B (D.) Het maken van watergas in horizontale 4(1 retorten

Blokhuis. (K.), Het nuttig effect van gascomforen 165, 229

Boezeman (J. H.) Werktijdregeling van het stokerijpersoneel aan de gemeentegasfabriek te Enkhuizen

Bonthuis (S. H.) Kerkverwarming met gas . . . 173

Borrmann (C. H.) De toestellen volgens het systeem Dr. Kubierschky in de gasindustrie 100, 123

Brender a Brandis, t. (G. A.) Een watergastoestel voor kleine abrieken 229

Buys, t. (J.) lets over koolteerblubber .... 25

Camerman(L.)Het smeren van exhausters met water 44 Clercq. (G. de) Destillatie van kolen bij lage temperatuur Cos (W. H.) Regeling van den gang van exhausters 62

Groenendaal (P. J.) Regeling van salarissen en werktijden te Baarn

Hasse. (G.) Schuine kamerovens in oorlogstijd . 104 Hildernisse (A. H.) Een en ander uit het Statistiek Overzicht der Bedrijfsresultaten van de gasfabrieken in Nederland over 1915 227

Hildernisse. (A. H.) Ontwerp voor een gemiddelde 45-urigen stokerijdienst per 3 weken 134 Hijdelaar. (P.) Het ontwerp-arbeidswet en het continubedrijf der gasfabrieken ... 99

J. Beknopt Handboek voor Gasfitters 187

J. Tweeploegenstelsel te Steenwijk -86

J. (J. H.) Gedenkschrift van de gemeente-gasfabriek te Alkmaar J. (J. H.) H. de Liefde

J. (J. H.) 3' Vergadering van de Oostelijke Club van gasdirecteuren 189 J. (J. H.) 7D'® Vergadering van de Zuid-Hollandsche Club van gasdirecteuren ... 70 J. (J. H.) 73ste Vergadering van de Zuid-Hollandsche Club van gasdirecteuren. . . .188 Janson (J. H.) 1918-1919 4

Janson (J. H.) Beknopt verslag omtrent de 47«' Algemeene Vergadering, gehouden op 24 en 25 Juni te Maastricht . . . . H 7

Koppejan, w. i. (A. C.) Gas als bron van warmte, licht en kracht 193

Koppers (H.) Destillatie van steenkool in regeneratief verhitte ovens in vergelijking tot recuperatie! verhitte

Blz.

Kropf (H. L.) De gasindustrie en de steenkoolvoorziening in de naaste toekomst . 182

Loggers (W. C.) Verwerking van bruinkool en praestaties van een gasmotor.... 44

Lugard (W. J.) Luchtvaartteekens op gashouders 111 Mooy (A. H.) Correspondentie over het gebruik van dennestobben voor de gasfabricage 30

Nell (P. J. G.) Gascompressorinstallaties ... 28

Niermeyer, t. (W.l Waarom onze gasfabrieken zoo noodlijdend zijn geworden . . . 217

Niermeyer, t. (W.) 60ste Algemeene Vergadering van de Deutsche Verein von Gas- und Wasserfachmannern te Baden-Baden . 223

Osephius (J. M.) Werkregeling voor de stokers aan de gasfabriek te Maassluis . . . 267

Petit, t. (Th. P. L.) Waterbepaling in steenkoolteer 43

Philips, w. i. (C. L.) Verkorte werktijd van het stokerspersoneel Ploeger (Jac.) Recuperatie of regeneratie? ... 109

Ploeger (Jac.) Turfdestillatie met winning van bijproducten aan de Coöperatieve Ammoniakfabriek „De Runde” te Klaziena-

veen (Drenthe). 220

Riedel (J. Ph. Br.) en Terneden. Correspondentie over klacht over de Rijkskolendistributie 86

Rot (J.) Het nuttig gebruik van afvalwarmte . . 44

Ruiter (R. A. de) Het continubedrijf der gasfabrieken .... 127

Rutten, t. (Jan) Omzetting van energie .... 19

Rutten, t. (J) Verwerking van aramoniakwater met behulp van afgewerkte stoom . .136

S. (C. T.) Eenige opmerkingen over de mededeeling van de Commissie voor het Propagandavraagstuk (Aug. no. blz. 146). . 166

Ervaringen in het bedrijf van de vervaardiging van zwavelzuren ammoniak 79

Scholten (G. A.) Correspondentie over het bereiden van gas uit hout “15

Smit (P.) De fabricage van ammoniakproducten aan de gasfabriek te Arnhem 35, 52, 75

Over het nuttig gebrnik van de warmte der ovengassen Sneep (J. D. A.) Samenwerking van gasbedrijven 167

Stavorinus (D.) Beproeving van G. W. E. M.- comforen met inwendige luchtregeling